İş Fikirleri

Evde Ödev Ablalığı-Abiliği


Günün sadece belli saatlerinde çalışarak ek gelir etmek isteyen kişiler için iyi işlerden biri de ödev ablalığı – abiliğidir.

Günümüzde çalışan annelerin en büyük problemlerinden biri çocuklarına ödev yaptırabilmek. Genellikle çocuklar okuldan eve geldiklerinde anneleri hala çalışıyor oluyor ve çocuklar evde dede, nine ile akşama kadar vakit geçiriyor. Bu arada ödevlerini de yapmıyorlar. Akşam gelen annenin hem ev işleri, hem yemek hem de çocuğunun ödevi ile uğraşması gerekiyor.

Ancak çocuk okuldan geldiğinde biraz dinlenip ödevlerini belli saatler arasında tamamlayabilir ve ve sizde bu sayede ek gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken çevrenizdeki çalışan annelerle irtibata geçerek, çocuklarının ödevlerini yaptıracağınıza ve derslerini daha iyi anlayacaklarına dair onları ikna etmek. Ya da sosyal medyada çeşitli paylaşma ve yardımlaşma gruplarına üye olarak da bu alanda çalışmak istediğinizi ilan edebilirsiniz.

Genellikle evde ödev ablalığı ve abiliğinin saat ücreti 20 TL civarında. Donanımınıza göre bu ücreti yükseltmek elinizde. Örneğin akıcı yabancı dil konuşmak büyük avantaj sağlıyor.

Ödev ablası olarak bir kaç kişi ile çalıştıktan sonra emin olun anneler size ulaşmak isteyecek.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)