İlişkiler

Erkekler İlk Yemekte Neye Dikkat Eder?

Hangi kadınlar ilgilerini çekiyor, ilk buluşmada neye önem veriyorlar, sevgiyi nasıl tanımlıyorlar. Bu kez de erkeklere sorduk!

1- Giyim Kuşam:

Ali bir sosyal medya ajansında çalışıyor ve ilk görüşe bir kadında en çok giyim ve makyaja önem verdiğini söylüyor. Çok erkeksi giyinen kadınlardan da rahatsız oluyor çok dekolte giyinenlerden de. Ona en sevmediği kıyafetlerin neler olduğunu sorduğumuzda ise biraz kararsız kalıyor. Ona göre rahatsız edici kıyafet kadından kadına değişiyor. Ayrıca tanıdığı ve tanımadığı kadınlar arasında da ayrım yapıyor. Ama emin olduğu bir şey var, çok gösterişli kıyafetlerden hoşlanmıyor.

2-Makyaj ve Bakım:

İbrahim tasarımcı ve aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi. “Bir kadında ilk olarak bakımlı olup olmamasına bakarım” diyor. Ancak fazla makyajdan hoşlanmadığını da belirtiyor. Bakımlı ellere, bakımlı güzel saçlara sahip kadınlar İbrahim’e daha çekici geliyor. Onun için bir kadının bakımsızlığını makyajla kapatmaya çalışması kadar kötü bir görüntü olamaz. “Belki” diyor “işimle ilgili bir takıntı bu. Biz yaptığımız çalışmalarda da görüntü kadar arka planın estetiğine de bakarız” diye ekliyor.

3- Espri anlayışı:

Murat özel bir şirkette müdür. Onu ilk buluşmada etkileyen özellikleri net ve kısa biçim de açıklıyor bize. “Esprili olması ve ortak noktalar bulabilmem” diyor. Murat kadınlarda küfürlü, argo esprilerden ziyade ince zeka gerektiren espri anlayışını daha çok beğeniyor. “Beni etkilemesi için kafasının içinin boş olmadığını fark ettirmesi lazım, geveze birinden değil gerçekten zeki bir kadından hoşlanırım” diye devam ediyor. Çok yönlü ve hayata olumlu bakan bir kadına hiç çekinmeden ilk buluşma teklifi götürebileceğini söylüyor ama böyle bir kadın bulmanın zorluğundan da yakınıyor.

4- Kontrol:

Anıl bir e-ticaret sitesinin sahibi. Ona bir kadında ilk etkileyen özelliği sorduğumuzda hiç beklemeden güven diyor. “Güvenebilmem çok önemli”. Bunu genellikle ilk buluşmada anlayabildiğini iddia ediyor. “Eğer bir kadın ilk buluşmada deli gibi içip evinin yolunu bulamaz hale geliyorsa benim için güvenilmezdir.” Kontrollü ve temkinli kadınları sevdiğini saklamıyor. Güvenle birlikte zamanla sevginin de gelişebileceğini düşünüyor Anıl. Ama kadınlarda beklediği güvenin aksine kendisinin her konuda rahat davranabileceğini de düşünüyor. “Ne yaparsam yapayım gitmiyorsa demek ki seviyordur” diyor.

ilk gece birliktelik

5-Kendine Güven:

Umut bir reklam ajansının ortağı ve Koç Üniversitesi öğrencisi. O ilk buluşmayı çok özel olarak algılayan ve bu özel akşam için en lüks mekanları seçip, yemeklerden tatlıya kadar her ayrıntıyı düşünen erkeklerden. “Özellikle tatlı çok önemli böyle bir gecede” diyor. Ona da ilk buluşmada kadının baskın karakterinin ortaya çıkmasının kendisini rahatsız edip etmeyeceğini sorduk. “Hayır” diyor, hiç rahatsız etmez, “İlk buluşmada ipleri elinde bulunduran bir kadın beni ürkütmez, hatta en sevdiğimdir diyebilirim. Kadınlar, aslında her insan kontrolü elinde tutmayı sever, kendini daha rahat ve güvende hisseder. Karşındaki kişi bu hislere ve düşüncelere sahipken aslında durumu yönlendiren sen isen en keyifli oyun ve vazgeçilmez bir akşam haline gelir” Ama bu kadar ince zevklere sahipken hala “single” olduğuna şaşırdığını da gizlemiyor.

6- Peki Ya İlk Buluşmada Seks:

Görüşlerini aldığımız erkeklerin bir kısmı ilk buluşmada seks yapmanın o kadını (onlar için) daha değersiz kılmayacağını belirtti. Ancak Anıl “tamam değersiz kılmaz ama yine de kafamda soru işaretleri oluşur, ertesi gün bunun özel bir şey olup olmadığını sorgulamaya başlarım” dedi.

Genel kanı o anda iki kişi arasında romantik bir şeyler gelişiyorsa bunu ertelemenin saçma olduğu yönünde. Ama bu konuda çok hazırlıklı olmadıklarını da anlıyoruz konuşmalardan, çünkü ilk buluşmanda yanına ne alırsın diye sorduğumuz erkeklerden hiç biri prezervatiften bahsetmiyor. Yanına çiçek alan var, sürpriz hediye alan var, ama doğum kontrolü ilk buluşmalarda onlar için gerekli görünmüyor. Bu durum karşısında sigorta danışmanı Emre’nin verdiği cevap dikkat çekici: “Biz aynı gece birlikte olacağımız kızlarla buluşma usulü tanışmıyoruz maalesef, burası Danimarka değil!”

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)