İlişkiler

Dikkat Çek, İlgi Odağı Ol!

Bir ortamda ilgi çekmek ve tüm gözlerin sizin üzerinize dönmesini sağlamak istiyorsanız bunun çok kolay bir yolu var. Gidin butikteki en pahalı elbiseyi satın alın, en yüksek topuklu ayakkabılarınızı giyin, çok gösterişli bir makyaj yaptırın ve ortamda da en yüksek sesinizle gülün. Emin olun bu dünyanın her yerinde pek çok kadının kullandığı bir yöntem. Bir anda bütün gözler üzerinize dönecek, ilgi odağı haline geleceksiniz. Herkes bir anda sizi konuşacak veee… En fazla beş dakika sonra unutulacaksınız.

Kadınların en büyük yanlışlarından biri ne kadar güzel ve alımlı görünürlerse o kadar dikkat çekeceklerini sanmaları. Ama bu her zaman riskli bir yoldur. Çünkü aynı ortada sizden daha güzel birinin da bulunmayacağından asla emin olamazsınız. Ayrıca salt fiziki güzellik üzerine kurulu bir kurgulama genellikle “yanlış” kişilerin dikkatini çekmenizi sağlar. Sonuçta yine siz rahatsız olursunuz.

Peki Nasıl İlgi Çekeceksiniz?

Bir ortamda bakışların üzerine çevrilmesinin ve ilginin size dönmesinin en iyi yolu, sizin kendinizi en çok ifade edebildiğiniz noktada adeta bir yıldız gibi ışıldamanızdır. Evet yıllardır çalıştığınız dersleri, verdiğiniz sınavları hatırlayın. Çalıştığınız işteki uzmanlığınızı… İşte sizi en çekici kılacak şeyler mesleğinizdeki uzmanlığınız ve yeteneklerinizdir. Bu yeteneklerin illa ki üst düzey yetenekler olması da gerekmez ama mesela harika meyve suyu kokteylleri hazırlayabiliyorsanız emin olun bu yetenek sizi bir anda ortamın göz bebeği yapabilir.

Bir ortamda bir kadınla sohbet etmek isteyen erkekler gerçekten “sohbet etmek” isterler. Kadınların pek çoğu bu noktayı göz ardı ediyor. Sanıyorlar ki erkekler sadece ilk beş saniye bir kadına bakarak onu etkilemeyi düşünürler ve sonrasında da tamamen erkeklik içgüdüleriyle hareket ederler. Hayır! Öyle bir şey yok. Doğa tıpkı biz kadınlara olduğu gibi erkeklere de partnerlerini merak etme duygusunu kazandırmıştır. Yani bir kadını etkilerken ondan da etkilenmeleri gerekir. Nasıl ki bir erkek bize yaklaştığında çok hızlı bir şekilde onun bize uygun olup olmadığını, güvenilir olup olmadığını ve daha pek çok şeyinin bize uygun olup olmadığını tartıyorsak erkek de emin olun aynısını yapıyor.

Karşımızdakini etkileme ve ilgi çekme süreci aslında doğada “ben sağlıklıyım” mesajının verildiği andır. Dolayısıyla bir ortamda öncelikle dengeli davranışlar ilgi çeker. Sağlıklı bir dış görünüm gibi sağlıklı bir zihin ve düşünce yapısı da erkeklerin önem verdiği konulardan biridir.
Şöyle düşünün. Bir ortamda ilgi odağı olmaya başladınız. Hatta bir erkeğin size özel olarak ilgi göstermeye başladığını fark ettiniz. İşte o anda aslında başka şeyler düşünse bile bilinçaltında sizin hakkınızda şunları soruyor kendi kendine: Bu kadın bana dert mi getirir yoksa mutluluk mu? Bu kadın başıma iş mi açar, yoksa sağlıklı bir ilişki yaşayabilir miyim?

Bu “sağlıklılık” testinin fiziksel bir tarafı da vardır tabi ki. Parlayan dişler, pembe bir ten, gür saçlar, dik bir yürüyüş, temiz bir nefes karşınızdakilere anında sizin sağlıklı bir insan olduğunuz duygusunu verecektir zaten. Geri kalanını da aklınızla, yeteneklerinizle ve sohbetinizin çekiciliğiyle siz göstereceksiniz.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)