Makyaj

Bu Kış İçin Makyaj ve Saç Trendleri

şarap rengi dudak-Bu yıl pürüzsüz cilt, renklerden daha fazla ön planda. Mükemmel cilt anlayışı da mat fondöten ve pudraları vazgeçilmez kılıyor. Daha soft ve doğal bir görünüm için pudralarınızı iri ve uzun kıllı fırçalarla sürmenizi öneririz.

– Tırnaklarda da metalik modası var. Ama bu metalik ton kesinlikle altın değil. Bronz, gümüş ya da krom renkli ojelerden birini tercih edebilirsiniz. Açık ciltlerde gümüş, esmer ciltlerde bronz oje çok iyi duruyor.

dumanlı göz makyajı

-Gri göz farı, dumanlı makyaj, smokey bakışlar diyoruz da başka bir şey demiyoruz. Gri göz farını bu sezon özgürce kullanın ama tonlamalara dikkat ederek. Çünkü gri far fotoğraf çekimlerinde size ihanet edebilir.

-Siyah eye-liner da bu sezon çok revaçta. Kirpik diplerine ince bir hat yeterli. Kalın bir eyeliner daha tutucu görünmenize yol açabilir.

-Dolgunlaştırıcı maskara da bu kış çok kullanılacak. Abartılı kirpiklerin hiç bir zararı yok çünkü kalın kaşları dengelemek gerekiyor. Eğer kirpikleriniz çok kısa veya seyrekse takma kirpik yerine size ipek kirpik öneriyoruz.

-Kabarık dalgalar, uçuşan bukleler ve hacimli topuzlar. Bu kış saçlarınızı kabartın. Eğer kahkül seviyorsanız mümkün olduğunca yapay bir görünüme de kavuşturabilirsiniz. Çok kısa ya da asimetrik kahküller dönemi başladı.

-Peki dudaklar ne olacak? Hala bu sene soft renkler mi yoksa bordo mu tartışması devam ediyor. Kararsız kaldıysanız şarap tonlarını deneyin. Her tene uygun bir şarap rengi ruj bulmak mümkün. Şarap rengi dudaklar kadar çarpıcı başka bir şey düşünemiyoruz.

-Kaşlar… tabi ki kalın ve düz hatlı. Cara Delevingne sağolsun. Podyum gösterilerinde görev alan yüzlerce makyaj artisti bu sezon kaşların kalın olması gerektiğinde birleştiler ve konuyu kapattılar.

kalın kaş

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)