Stil

Bir Siyah Elbise Ve 5 Farklı Tarz

Şık ve stil sahibi olmak için gardroplar dolusu giysiye ihtiyacınız yok. Sizi en acil durumlarda bile anında hazır edebilecek bir siyah elbiseniz varsa onu çok farklı ortamlarda kullanabilirsiniz.

Siyah küçük elbise ile asla dağınık ya da daha az şık görünmezsiniz. Bu tarz bir elbiseyi onlarca farklı tarzda kombinleyerek pratik bir şekilde hazırlanmanız için bazı kombin önerilerimiz var.

Öncelikle kaliteli ve zamansız bir siyah elbiseniz oldun. Krep kumaştan olursa daha iyi çünkü krep kumaş hemen her mevsim giyilebilir ve giyeni de ince gösterir.

1- İş Görüşmesi:

Siyah elbisenizin altına yine siyah çorap giyin. Ayakkabılarınız da buna uygun olarak siyah olabilir. Abartısız bir topuz ya da çok iyi taranmış bir at kuyruğu ve ayarında bir makyaj idealdir. Elbisenizin üstüne turkuaz ya da tüvit kumaş bir ceket giyebilirsiniz. Elde taşıyacağınız bir çantanız olsun.

2-Davet – Kokteyl:

Siyah elbisenizin altına dantelli bir çorap  ve yüksek topuklu ayakkabılar giyin. Siyah elbisenizi renkli bir bolero ile tamamlayın. Saçlarınızı kabartarak tarayabilir ya da gösterişli bir topuz yapabilirsiniz. Elinizde şık bir clutch ile zarafetinizi katlayın. Uzun inci kolye kullanırsanız harika bir çarliston havası yaratabilirsiniz.

3- Gece Kulübü – Dans Partileri:

Siyah elbisenizi macenta renginde bir çorapla deneyin. altına da yüksek topuklu bir bootie çok yakışacaktır. Şık bir clutch ya da el çantası taşıyın. Makyajınızı ve saçınızı gösterişli tutmaya gayret edin. Loş bir ortamda ışıldayacak taşlı mücevherler kullanın. Bu kombini biker montla tamamlayabilirsiniz.

4- Akşam Yemeği:

Siyah küçük elbisenizin altına siyah fileli ya da dantelli bir çorap tercih edin. Yüksek topuklu slilettokllarınız böyle bir akşam için ideal. Eğer kış mevsimindeyseniz koza manto ya da kürk ceket giyin. Saçlarınızı dağınız topuz yapabilir ya da açık bırakabilirsiniz.  Makyzınızı da uzun kuyruklu eye liner kullanarak yapın ve kırmızı bir ruj sürün. Pin – up makyaj duru ve çarpıcı görünümü ile akşam yemeğine çok yakışacak.

5- Günlük Kullanım Ve Ev Gezmeleri:

Güzelim küçük siyah elbisenizin altına misafir terliği giymemek için bir çift temiz ayakkabınızı içine koyacak büyüklükte bir çanta kullanın.

Siyah elbisenizi yüksek bilekli botlarla kombinleyin. Boynunuza canlı renklerde bir fular bağlayın. Ama asla fiyonk yapmayın. sanki bir boyunluk gibi sarsın sizi. Mercan rengi bir ruj ve hafif bir makyajla görünümünüzü tamamlayın.

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)