Mekan-Gezi

Ambiyans Şarap Evi

Beyoğlu, Tünel, Asmalımescit…İstanbullu olup da buraları sevmiyorum diyen var mı acaba? Her ne kadar şehir büyüse de, yeni yeni lokasyonlar gündeme gelse de İstanbul’u İstanbul yapan bazı semtler var. Buralardada şehrin ruhu yaşar…

Güzel bir bahar akşamı Tünel’de Ambiyans Şarap Evi’ne konuk olduk ve Trakya şarapları tattık. Tadımda her şaraba bir nota verilmişti ve adeta bir porte üzerinde tüm notaları tek tek denedik. Beyaz şaraptan kırmızıya uzanan müzikli yolculuk güzeldi. Tabi bu satırların yazarı bir şarap uzmanı değil. Yine de iyi soğutulmuş bir rose şarabın ve havalandırılmış bir shiraz’ın kıymetini bilir. Ben de en çok tanıdığım şarapları beğendim doğal olarak.

Şarap tadım etkinlikleri zor etkinlikler. Çünkü şaraptan anlamak gerekiyor ve aslında kimin şaraptan ne kadar anladığı kolay kestirilebilecek bir şey değil. O yüzden pek çok şarabı azar azar tadacağıma hoşuma giden bir şarabı istemek ve gece boyunca ondan  devam etmek daha iyi gelebilirdi bana. Zira bir süre sonra sunulan şarapların ne tatlarını ne de isimlerini akılda tutmak kolay olmuyor.

Ambiyans Şarap Evi büyük bir mekan değil. Harika bir mimari içerisinde yüksek tavanlı, duvarları tuğla bir kav burası. Tünel geçidinde pek çok içkili mekanla aynı yerde bulunuyor ve o pasaj havası içinde çok şık. Sohbet etmek, akşamın serinliğini yaşamak ve iyi şaraplar tatmak için birebir. Bu kadar yakın masalar ve komşu dükkanların müdavimleriyle çok tatlı bir sohbet ortamı yakalanabilecek bir yer burası.

Bu tadımı, bir araya gelerek platform oluşturan Kangurular düzenledi. Kangurular yanılmıyorsam şu anda altı lezzet ve lifestyle blogger’ından oluşuyorlar. Yeni mekanları deneyimlerken aralarında güzel bir iş bölümü yaptıklarını düşünüyorum. Kangurular’ı ve Ambiyans Şarap Evi’ni sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)