Makyaj

Allık ve Farlarınız Kırılıyorsa


Dünyanın parasını vererek aldığımız allık, pudra ve göz farlarının kırılması canımızı sıkar. Bunları ufak kapalı kutulara alarak kullanmak tabi ki mümkün ama bu sefer de makyaj çantalarında taşımak çok zahmetli ve ziyan olma olasılığı daha fazla. Kırılan allık ve farlar için iki basit çözüm önerisi sunmak istiyoruz. Tek ihtiyacımız olan bir miktar alkol.

Eğer allık ya da göz farımız sadece bir iki yerinden kırıldıysa ve dağılmadıysa damlalık yardımıyla kırık yerlerine bir miktar alkol süreriz ve malzemeyi yuvasına yerleştirerek gece boyunca açık bırakırız. Sürülen alkol tutkal vazifesi görecek ve yapışmasını sağlayacaktır.

İkinci yöntemde de yine alkol kullanıyoruz. Eğer farlarımız, allığmız iyice dağıldıysa en iyisi onu baştan yaratmak! Temiz bir temiz bir kabın içinde makyaj malzememizi iyice ezerek toz haline getirir ve daha sonra damla damla alkolle hafifçe ıslatırız. (Yalnız dikkat, çok ıslatmamak gerekiyor. Sadece ıslaklığı hissedilecek kadar  olması yeterli) Alkollenen makyaj malzememizi dengeli bir şekilde kalıbına yerleştiriyoruz ve bastırarak kalıp olmasını sağlıyoruz. Daha sonra kapağını açık bırakarak kurutmalıyız. Sabah kalktığımızda yepyeni bir ürünle karşılacağınıza şüphemiz yok!

Not: Alkol cildime zarar verir mi diye endilşelenmenize gerek yok. Bütün gece boyu kuruma sürecinde alkol uçup gidecektir!)

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)