manşet,  Moda

2015’in Rengi: Marsala


Uluslararası renk otoritesi Pantone geçtiğimiz günlerde 2015’in rengini belirledi: Marsala!

Bir süredir şarap renginin büyüsüne kendini bırakan tasarımlar vitrinleri kasıp kavururken, Pantone’de  marsalayı yılın rengi olarak belirleme kararı aldı.

2015 moda rengi

Toprağın, narın, şarabın rengi olan marsala çok sofistike ve derinlikli bir renk. Ev dekorasyonundan kıyafetlere, takılardan deriye kadar hemen her alanda çok kullanışlı olmasının bir sebebi var: Marsala sıcak bir renk. Bu isimle makarnalar, soslar var. Daha da önemlisi güçlü şarapların rengi marsala. Bu da onun lüks ve leziz bir renk gibi algılanmasını kolaylaştıryor. Kırmızı, bordo ve kahverenginin eşsiz bir bileşimi olan marsala, hem erkek hem de kadın modasına kolaylıkla uyarlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Bazen bir günbatımı, bazen şehrin camlarına vuran ışığın yansıması marsala. O kadar tanıdık aslında…

2015 pantone rengi
Marsala kırmızı halının da sevilen renklerinden…

 

Marsala aynı zamanda makyaj uygulamalarında da inanılmaz etkiler yaratan bir renk. Marsala rengi ruj ve allıkları önümüzdeki günlerde daha fazla göreceğiz.

Sofistike, lüks, dramatik ve evrensel bir renk olan marsalanın 2015’e damgasını vuracağına eminiz. Pantone bu sene çok isabetli bir seçim yaptı.

Marsala Renk Kodları:

en moda renk

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)