Stil

Zırhını Kuşan!


Bu sezon iki stil birbiriyle yarışıyor. Bunlardan biri gayet minimal yaklaşımlarım ürünü olan adeta bir kot, bir tişört stili. Diğer ise hemen her türlü pasif duruşu ekarte eden, gösteriş ve lüksten kaçınmayan gösterişli tarz.

Bu senenin ilkbahar-yaz modasında metal detaylar, deriler, ruganlar, süetler var. Bu güçlü malzemeler zırh formunda adeta modern Zeynalar yaratacak şekilde kadınların beğenisine sunuluyor. Versace, Chloe, Balmain gibi pek çok marka zırh formundaki elbiseleri ile dikkatleri üzerlerine çekmeye başladılar.

87.oscar kırmızı halı

Golden Globe’nin en şık isimlerinden biri kuşkusuz Emma Johnson’dı. Emma Johnson Lanvin marka ışıltılı zırh bluzunu siyah sigaret pantolonla kombinlemişti ve çok uzun gösterişli kuşağıyla imajını tamamlamıştı. Straplez bir kesime sahip zırh bluz gerçekten çok şık.

zırh modası

Etek ve ceket zırh olursa nasıl olur? Versace yaparsa böyle olur. Çok feminen ve başarılı. Tek başına büstiyer bile bu senenin anahtar parçalarından biri olabilir.

zırh modasıVersace basic elbiseyi de zırha uyarlamış. Gündelik olarak da kullanılabilecek bu parça minimal tasarımlardan hoşlananlara hitap ediyor. Crop-top bir bluz ve şortla gerçekten çok güzel duruyor.

 

zırh modasıVersace’ye biraz torpil yapmış gibi gözüksek de bu parçayı es geçemedik doğrusu. Asimetrik kesimi ve beldeki kalın kemeri ile gerçek bir modern çağ zırhı gibi. Tıpkı silah olarak ağ seçen bir gladyatör havası estiriyor bu giysi. Bizce çok başarılı.

 

zırh modasıOlga Kurylenko zırh elbise tercihini Emilio Pucci’den yana kullanmış. Yaka, kol, bel ve etekte kısa püskül detaylarla süslenen mini elbisenin yuvarlak zırh detaylarıyla bu senenin iddialı modellerinden biri. Ancak yatay detayların elbiseye biraz basıklık kattığı da dikkatimizden kaçmadı.

zırh modasıHellenistik giysileri andıran bu güzellik Chloe imzası taşıyor. İri metal detaylarla süslü bu uzun elbise lacivert ve dorenin başarılı bir birleşimi. Büzgülü formu ve transparan yapısıyla adeta antik çağ tanrıçlarına yaraşır zarafette.

08 - 3oTrQ1I_328x500Chanel’de bu sene İlkbahar-yaz koleksiyonunda zırhlara yer açanlardan. Chanel zırhları sık dokulu ve boşluklara izin vermiyor. Metalik görünümü ile gerçekten metal dokuma hissi uyandırıyor. Güçlü malzemeler kullanıldığı için modeller daha minimalist tutulmuş ve metal aksesuarlarla tamamlanmış.

zırh modasıBalmain, zırh modasını en başından itibaren çok doğru anlayan markalardan biri. Balmain’in dikey ve yatay şeritlerden oluşan zırhları adeta bir disko havası taşıyor.Çok iddialı, çok transparan ve çok kadınsı…

zırh modasıAltuzarra’da gevşek dokulu zırhı çapraz olarak dekore eymeyi tercih etmiş. Deri ve zımbaların kullanıldığı elbise kendine güvenen kadınlar için. Gevşek doku içine çok farklı giysiler ve korseler giymeye olanak sağlıyor.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)