Aksesuar,  Moda

Uzun Deri Eldivenler Geliyor!

Aslında Vera Wang sinyallerini verdi, hemen de kendini açığa vurdu. Son derece feminen, çarpıcı ve seksi uzun eldivenler bu kış kadınların kollarını süsleyecek. Bu ne demek oluyor? 2014 kış modasında elbiseler kısa kollu!

Uzun eldivenlerin deri olanları makbul. Saten ya da kadifeye göre çok daha asi bir duruşu olan deri eldivenler ister ince kumaşlarla, ister deriyle kombin edilerek kullanılabilir. Kenneth Cole, uzun eldivenleri botlarla aynı renk kullanmayı tercih eden modacılardan. Donna Karan ise asimetrik kesimler arasında bir görünen bir kaybolan omuzlar ve kol üstleri ile çok fantastik ve çarpıcı bir hava yaratmayı hedefliyor.

Uzun deri eldiven modasının en cesur kullanımlarından biri de Vera Wang’ın 2014 gelinlik koleksiyonu kuşkusuz. İpekler ve şifonlar arasında uzun siyah eldivenler klasik gelinliklere gotik olduğu kadar  seksi bir hava katmayı da başarmıştı. Vera Wang’ın evlilikle ilgili bir derdi mi var bilmiyoruz ama gelinliklerde siyah , her şekilde yoruma açık bir tercih.  Yine de uzun eldivenlerin çok güzel durduğunu reddetmemek gerekir.

Uzun eldiven modası elbette bazı stil detaylarını da beraberinde getiriyor. Bir kere çanta kolda aşınacak, mantolar giyilip sıkı sıkı iliklenmeyecek, omza alınacak. Ve elbette uzun siyah eldivenin hakkını vermek için biçimli kollara sahip olmak gerek. Michelle Obama bu konuda 2014’ün en çok örnek alınan kadınlarından biri olabilir.

Donna Karan
Donna Karan

deri eldiven

Kenneth Cole
Kenneth Cole

Tanışırız elbet. :)