Makyaj

Temiz, Basit Ve Minimalist Bir Makyaj Stili

2013 2014 koleksiyonlarının tanıtıldığı şu günlerde önümüzdeki dönemin makyaj stilleri de kendini açığa vurmaya başladı. Mavi kalem ve far kullanımı ise çok dikkat çekiciydi. Mavinin değişik tonları çok çarpıcı etkiler yaratmada bire bir gerçekten de ama biz bu yazımızda buz mavisinin o soğuk çekiliğini tanıtmak istedik. Çok az malzemeyle yapılan bu basit makyaj kadına çok taze, dinamik ve çekici bir imaj kazandırıyor.

1-Her makyaj öncesinde olduğu gibi iyi temizlenmiş bir cilt ve nemlendirici ile işe başlamamız gerekiyor. Özellikle bu yıl “çaba harcanmamış güzellik” yılı. Cilt güzelliği makyajın önünde.

2-Temiz ve nemlendirilmiş cildin parlamaması için mat bir fondöteni tüm yüzümüze sürüyoruz. Daha pürüzüz bir görünüm için kalın bir fırça ile fondöten sürmeyi deneyin.

3-Yanaklarda çok hafif bir allık gerekiyor. Açık pembe ve ya da açık şeftali tonu bir allık, elmacık kemiklerine doğru düz hareketlerle sürülmeli.

4- Göz makyajı için gerekenler sadece beyaz, hafif ışıltılı bir far, buz mavisi bir far ve renksiz rimel. Öncelikle tüm göz kapağını kaşlara kadar beyaz farla kapatıyoruz. Farın dengeli dağılmasını sağlıyoruz ve fazlasını siliyoruz. Bu makyaj tipi için en iyi far tercihi, mineral far olacaktır. Beyaz fardan sonra mavi farı da tüm alt göz kapağına sürüyoruz ve göz kapanma noktasının biraz üstüne çıkmasına izin veriyoruz.

5- Kirpiklerimizi renksiz rimel ile şekillendiriyoruz. Kaşlarımızı taramak ve boşluklarını kaş kalemi ile doldurmak göz makyajının daha iyi görünmesini sağlayacak.

6-Dudaklarda da soft renklerde bir ruj kullanarak makyajı tamamlıyoruz. Sonuç: çok doğal, temiz ve sade.


Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)

%d