Genel,  İlişkiler

Sevgilinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Her ne kadar  herkes “beni böyle sev , seveceksen” dese bile ilişkiler iki tarafı da zaman içinde değiştiriyor ve dönüştürüyor. Çünkü birlikte yaşamak zaman içinde artan bir uyum gerektiriyor. Eğer çiftler bu uyumu yakalayamazsa bir süre sonra ilişkileri de çatırdamaya başlıyor.

Sevgiliyi değiştirmek her ne kadar kadınlara mal edilen bir şey olsa bile aslında erkekler daha fazla müdahale ediyorlar sevgililerine. Önce ne giyeceği ile başlayan değiştirme operasyonu zamanla saçını nasıl boyaması gerektiğine kadar uzanabiliyor. Neyse ki artık günümüz kadını erkek arkadaşlarının ve eşlerinin bu müdahaleleri karşısında çok daha güçlü.

Peki Erkeği Nasıl Değiştireceğiz?

Çok klasik olacak ama SABIRLA! İlişkiler konusunda yapılan araştırmalar erkeklerin en nefret ettikleri şeyin yüksek sesle ve hızlı hızlı konuşan bir kadın olduğunu söylüyor bize. Gerçekten de konuşmaya başladığınızda söylediğiniz şeylerden ziyade ses tonunuz dikkat çekmeye başlıyorsa orada bir sorun var demek. Kadınlar eşleriyle mümkün olduğu kadar yumuşak bir ses tonuyla ve yavaş konuşmalı. Kısacası ikna edici olmalı. Yoksa siz ne kadar çırpınırsanız çırpının, sizinle romantik bir akşam yemeği yemek yerine o maça gidecek. Ayrıca gitsin de. İlişkide rakibiniz bir futbol takımı ya da eşinizin erkek arkadaşları olmamalı. Eşinizi yalnızlaştırırsanız bir süre sonra  size saracak bunu unutmayın. O yüzden bırakın o derbi maçına gitsin, ama ertesi akşamı size ayırmasını sağlayın.

Erkeği değiştirmenin tek yolu konuşmak değil tabi ki. Onunla zaman geçirmeyi çok sevdiğinizi,  onun sohbetinden ve varlığından ne kadar keyif aldığınızı hissettirin. Mesela onunla birlikteyken kız arkadaşlarınızla ya da annenizle uzun telefon konuşmaları yapmayın ve o zamanı sadece eşinize ayırdığınızı anlamasını sağlayın. Bunu yaparsanız o da bilgisayarını bir tarafa bırakmak zorunda hissedecektir.

Tabi ilişkide uyumun zaman içinde yerine oturan bir tavır olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yani ilişkinizin ilk haftasından itibaren müdahalelere başlarsanız kaybedersiniz. Bırakın zaman sizi yakınlaştırsın. Çok zorlandığınız zamanlarda da o bu adamı neden sevdiğinizi anımsatın kendinize. Belki de kirli gömleklerini ortalıkta bırakmasını sandığınızdan daha fazla seviyorsunuzdur.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)