Aksesuar,  manşet

Stiletto Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir kadın ne giyerse giysin kişiliğini en çok ele veren şey ayakkabısıdır. Havai mi, klasik mi, yenilikçi mi, muhafazakar mı? Stili bu kadar ele veren ayakkabılar arasında da en önemli parçalardan biri stilettolar. Stiletto seçiminde nelere dikkat etmeli ve hem stilimizi hem de sağlığımızı nasıl korumalıyız?

Stiletto yapısı gereği dar ve yüksek bir ayakkabı türü. Her şeyden önce ayağınızın ne tip stilettolara uygun olduğunu tespit etmeniz gerekir. İnce bir ayak yapınız varsa sivri burunlu stiletolar tam size göre olabilir. Ama taraklı ayak yapısına sahipseniz o zaman daha yuvarlak burunlu stilettoları denemelisiniz.

stiletto seçimiStiletto alırken ayakkabının “iskeletinin” sağlam olması çok önemli. topuk yükselti noktası ergonomik larak dizayn edilmiş olmalı ve ökçeler yere sağlam bir şekilde basabilmeli. Oynayan topuklarhem yürüyüşü bozar, hem de burklumalara neden olabilir.

Stiletto seçiminde giyilecek yere göre model seçimi de çok önemli. Eğer davetlerde giymek üzere bir ayakkabı arıyorsanız iç tarafa bakan kısmı açık bir model seçebilirsiniz. Ayak dekoltesi sağlayan bu modeller dikkati direkt ayaklarınıza çekecektir.

Günlük kullanımda da klasik bir stiletto hemen her ortamda işinize yarar. Eğer çarpıcı stillerden hoşlanıyorsanız yılan derisi ya da rugan modellere göz atmanız işinizi kolaylaştırır.

İyi bir stiletto kalıcı bir yatırımdır. Zamansız ve modası geçmeyen bir parçadır.

stiletto seçimi

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)