Genel,  Moda

Pantone Yılın Rengini Açıkladı!

Her sene bir rengi ön plana çıkararak o yılın modasını da belirleyen uluslararası renk otoritesi Pantone 2014 yılı için harika bir renk seçimi yaptı. Radyan orkide rengi olarak da bilinen pembe ve mor arası rengi seçen Pantone’ye göre bu renk, şansı, sağlığı ve mutluluğu çağrıştırıyor.

Pantone her senenin sonunda yeni yıl için bir renk belirliyor. Bu renk o senenin hiti olacak diye bir kaide de yok. Zira 2013 için seçilen zümrüt yeşili o kadar ön palana çıkmadı podyumlarda. Ama Pantone’nin renk seçimi pek çok tasarımcı ve izleyici tarafından yakından takip ediliyor. Radyan orkide modada sofistike ve yenilikçi bir tarzı, güzellikte sağlık ve enerjiyi, tasarımda feminen olmanı temsil ediyor. ancak feminen yapısının yanında aynı zamanda içinde barındırdığı mavimsi tonla maskülen bir arka plan da var.

Radyan orkide rengi gerçekten de çok feminen ve canlı bir renk. Kadınların pembe renge düşkün olmalarından dolayı bu rengin bu sene tasarımcılara ilham vereceğini düşünüyoruz. zaten pembe manto modelleri ön plana çıkmıştı.

Rengin kodları: Radiant Orchid (Pantone TPX 18-3224) (Hex: #B163A3) (RGB: 177, 99, 163)

2014'ün moda rengi

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)