Makyaj

Renkli Maskaralar, Doğru Maskara Tekniği

Bu senenin favorisi renkli maskaralar. Siyahtan sıkıldım diyemnler için bire bir, üstelik de çok çekici duruyor. Peki hangi göz renkleri ile hangi maskaralar uyumlu?

Kahverengi gözler için mor maskara, mavi gözler için mürdfüm maskara, açık tenliler için de kahverengi maskaralar tercih edilebilir. giydiğiniz kıyafetlere göre turkuaz ve yeşil maskara da kahverengi gözlerde çok iyi duruyor.

Tabi ben siyahtan vazgeçemem de diyebilirsiniz. siyah maskaranun çarpıcı bakışlara eetkisi yadsınamaz. Özellikle dumanlı göz makyajında siyah maskara çok iyi bir tamamlayıcı. Peki hangi renk olurtsa olsuni doğru maskara nasıl sürülür?

Doğru Maskara Sürmek İçin 3 Adım

1- Maskarayı kirpik diplerine yerleştirerek sağa sola doğru hareketlerle yavaş bir biçimde sürün. Bu hareket kirpikleri tarar ve daha uzun görünmelerini sağlar.

2-Sağa, sola doğru hareket ettirerek uyguladığınız maskarayı düz bir hareketle kirpik uçlarına çıkarın ve bu şekilde birbirlerine yapışmalarını önleyin.

3-İlk maskara katı kuruduktan sonra;

  • a- İçte kalan kirpiklere burun yönünde,

  • b-orta kirpiklere yukarı doğru,

  • c- dış kirpiklere de şakaklara doğru ikinci katı sürün.

Önemli İpucu: Maskara fırçasını defalarca maskalaraya daldırıp çıkarmak, pompalama hareketi yapmak mnaskaranın içine hava dolmasından başka bir işe yaramaz. Hava dolması da maskaranızın daha çabuk donmasına yol açar. Bir kez daldırıp çıkartmak yeterlidir.

 

Göz Şişlikleri Kolayca Nasıl Kapatılır? TIKLAYINIZ!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)