Moda

Pembe Manto Giymenin Püf Noktaları

Bu yıl yeniden pastel tonlarda mantolar ön plana çıktı. Sezon trendi olan pastel renkler arasında mavi, yeşil ve turkuaz renklere daha fazla şans verilirken birden pembenin daha fazla tercih edildiğine şahit olmaya başladık. Önce moda şovlarında görücüye çıkan şimdi de sokaklara taşan pembe mantoları bundan bir kaç yıl önceki pembelerle alakası bile yok. Renk yumuşacık, doku yumuşacık ama kesimler sert. Maskülen hatlar, keskin yakalar, dik omuzlar bu senenin pastel modasına yön veriyor ve bu paltoların bazı modelleri kocaman. Sanki sizden iki beden büyük birinden ödünç almışsınız gibi!

Kadınların çok sevdiği bu neşeli rengi biraz daha ciddiyete davet eden modeller sayesinde pembe mantoları her ortamda rahatlıkla kullanmak mümkün. Zira sert kesimle desteklenmeyen pembe manto çocuksu bir hava yaratırken, sert kesimler sayesinde oldukça kadınsı ve vurucu bir etkiye kavuşuyor.

Peki istediğimiz ciddi ve olgun etkiyi yaratmak için pembe mantoları nasıl kullanmalıyız? Hem kadınsı, hem profesyonel hem de sosyal kimliği oturmuş bir imaj için pembe manto giymenin de kimi püf noktaları var.
Pembe manto giydiğimizde içimizde bej ya da gri tonlar kullanmalıyız. Siyah ve bordo renkler de çarpıcı bir etki yaratmak için birebir. Pembe ve lacivertin birleşimi de eşsiz bir macenta etkisi yaratıyor.

Pembenin sevimli havasını yüksek topuklu çizmelerle ve stilettolarla dengelemek mümkün. Sert kalıplı çantalarda bu mantolara çok ciddi ve asil bir hava kazandırıyor.

Pembe mantolarınızı kürk etollerle destekleyebilirsiniz. Ancak bunun için hiç bir hayvanın canının yanmasına gerek yok. Kaliteli bir imitasyonu tercih edebilirsiniz. Eski mantolarınızın kürk yakalarını da pembe mantonuza aplike edebilirsiniz.

Pembeyi sade dokularla kullanmanız çok daha isabetli bir seçim olacaktır. Zira pembe kendi başına çok dikkat çekici. Ancak siyah beyaz bir piyedepul deseniyle de çok çekici göründüğünü inkar edemeyiz.
Bu sezon mantolarda kemer kullanmak çok moda. Siyah bir kemerle pembe mantonuzu çok elegan bir havaya sokabilirsiniz.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)