Bakım ve Sağlık,  Genel

Lazer Epilasyondan En İyi Sonucu Almak

Lazer epilasyon uygulamasından en iyi sonucu almak ve çeşitli cilt problemleriyle karşılaşmamak için uyulması gereken bazı kurallar vardır.

Öncelikle lazer epilasyon merkezinin doğru seçilmesi ve merkezde çalışan uzman hekimin sizi muayene ederek epilasyon uygun olduğunuzu belgelemesi gerekir. Eğer muayene etmeden, sadece test atışı yaparak sizi epilasyona almak isterlerse o merkezin güvenilirliğinden şüphe duymak gerekir.

Epilasyon uygulamasından üç – dört hafta kadar önce kılları kökünden almaya bir son vermek gerekmektedir. Kökünden almak kıl köklerini uyarıcı bir işlev görür. Epilasyona gelmeden önce kılları genellikle kısaltıcı makine ile kısaltarak almanız tavsiye edilir. Bazı merkezler jilet kullanılmasında da bir sakınca görmemektedir. Lazer epilasyon seansları boyunca ağda, tüy dökücü krem, epilasyon cihazı gibi yöntemler kullanılmamalıdır.

Lazer epilasyon en iyi sonucu açık tenlerde vermektedir. Açık tendeki koyu renk kıllar çabuk dökülürler. Epilasyon yapılan bölge ne kadar koyuysa kıl dökülmesi işlemi de o kadar uzun sürebilir. O yüzen epilasyondan önce bronzlaşmamaya dikkat etmek ve seanslar boyunca da güneşten uzak durmak gerekmektedir. Eğer güneşe çıkılması gerekiyorsa yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Yoksa epilasyon yapılan yerlerde güneş yanıkları ve lekelenmeler oluşabilir.

Epilasyon seanslarının arası genellikle bir ay ile 40 gün olarak belirlenmektedir. Genellikle 8 seans süren epilasyon uygulamasında tüylerin büyük bölümü dökülmekle birlikte her zaman yüze yüz sonuç alınamayabilir. Bu yüzden Lazer epilasyon merkezlerinin “yüze yüz sonuç” reklamlarına güvenmek yerine uzmanla ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirmek daha mantıklıdır.

Cilt hastalıkları yaşayan, ısıya duyarlı, ağrı eşiği düşük kişiler epilasyon uygulamaları hakkında uzman doktor onayı almalıdırlar. Hamileler lazer epilasyon yaptıramazlar. Seans esnasında hamilelik tespit edilirse lazer epilasyon uygulamasına hemen son verilmelidir.

Son olarak: Lazer epilasyon uygulamalarından en iyi sonucu almanın yolu seansları aksatmadan sürdürmektir. Bu yüzden genellikle sonbahar aylarında epilasyona başlamak hem güneşten korunmayı sağlar, hem de araya tatiller girmediği için seanslar daha düzenli şekilde yürüyebilir.

Lazer Epilasyon Merkezleri Seçimi İle İlgili Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)