Makyaj,  Moda

Kuş Tüyü Kaşlar – Feather Brows Trend Alarmı!

Bu yazıyı yazıp yazmamakta o kadar kararsız kaldım ki, o kadar olur yani. Belki tek paylaşımlık bir şeydir diye düşünerek (meğer kendimi kandırıyormuşum) bekledim. Ama Stella Sironen’in Instagram hesabındaki paylaşımından sonra akışta sürekli  ayrık kaş görmekten iflahım kesildi. 

Hala görmeyenler varsa ayrık kaş, kuş tüyü kaş böyle bir şey işte. Kaş ortadan yatay şeklide ikiye ayrılıyor ve üst kısım üste, alt kısım alta taranıyor. Galiba orta kısımda bir seyrekleştirme de yapılıyor.

Stella’ya bu ilhamı veren de bu abimizmiş. Valla adını o kadar unutasım varmış ki, unuttum gitti. Yani şu gözbebeği bile görünmeyen korkunç fotoğrafın kalkıp bir make-up artiste ilham vermesi falan….

Konuya dönersek aslında gerçekten özgürlükçü biriyimdir. Milletin saçıyla kaşıyla uğraşmayı sevmem. Buyrun mutlu olduğunuz gibi olun der geçerim. Kendim de saçıyla kaşıyla örnek biri değilim zaten. Ama abi bu nedir! Nedir bu! 

Bu kaşlarla alıp veremediğimiz nedir? Bir yay gibi incecik yaparız. Bir kavis veririz ok gibi, bir kavisi yok ederiz kocaman kalın bir tireye çeviririz kaşı. Mikrobladingler, kaş kalemleri, kaş farları… Hepsine eyvallah. Çünkü hepsinde kaşın doğasına uygun bir şey var. Ama ben bu trendde kaşın doğasına dair bir şey göremiyorum. O yüzden de evet beğenmedim, evet itici, evet inşallah bu akım sahalara inmez.

İnstagram’da bu paylaşımları ilk gördüğümde aklıma hemen Açlık Oyunları’ndaki Capitol halkı gelmişti. Kitabı okumayanlar için spoiler olmasın ama mini tanıtımını buradan okuyabilirsiniz.  Filminde de Capitol insanları başarıyla resmedilmişti. aynı onların boş, hedonist ve dekadans sınırlarını zorlayan güzellik anlayışlarına benzettim. Beğenen varsa yorumda tartışalım tabi ama bu kez trend alarmı gerçekten alarm veriyor kanımca.

“Olmamış, bizimle deyılsın” deseler keşke.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)