İç Giyim

Kullan At Çorapların Sakıncaları


Son yıllarda kadınların sıkça tercih ettikleri, büyük kolaylık sağladığı düşünülen kullan at çorapları sizler için test ettik ve aslında hiç de düşünüldüğü kadar pratik olmadıklarını tecrübe ettik!

Her şeyden önce kullan at çorapların malzemesi çok kalitesiz. Bu çoraplar da diğerleri gibi polyester iplik kullanılarak dokunuyorlar ve normalde klasik çoraplardan pek de farklı değilmiş gibi görünüyorlar. Ancak bu çoraplarda kullanılan polyester iplik en kalitesiz olanlardan seçiliyor ve bu durum kadın sağlığını ciddi ölçüde tehdit ediyor.

Ayrıca kullan at çoraplarda kullanılan dikiş tekniği de klasik çoraplara göre daha gevşek. Zaten bu yüzen tek kullanımlık. Çok kolay kaçıyor ve deforme oluyor. Kaliteli ve özenli dokunmadıkları için giyildiklerinde bacağı dalgalı gösterebiliyorlar ve dikiş hataları çirkin bir görünüme sebep oluyor. Ayrıca bu çoraplarda daha kalitesiz boyalar kullanılıyor.

Aslında klasik çoraplarla karşılaştırıldığında kullan at çoraplar o kadar da ucuz değil. İyi bir klasik çorap alındığında ve iyi kullanıldığında en az on kez giyilebiliyor ve bu haliyle tek kullanımlık çoraplardan daha ucuza mal oluyor. Üstelik klasik çoraplarda renk ve desen seçenekleri de çok daha fazla.

Kullan at çorapların bir diğer sakıncası da doğaya verdikleri büyük zarar. Bin yıllardır kadın ve doğa birlikte anılır, dolayısıyla daha az çöp üretmek gibi bir hedef kadınlara pek de yabancı olmasa gerek. Kullan at malzemeler yerine kaliteli  ve geri dönüşmlü malzemeler tercih etmek eleceğimiz için çok daha iyi bir yaklaşım.

Son olarak klasik çorapları nasıl daha uzun kullanabileceğimize dair bir ipucu verelim. Çorabı giymeden önce bir kabın içinde buzlu suya koyup bir süre bekletmek ve sonra yıkayıp kurutarak kullanmak çorabın dayanıklılığını arttıracaktır.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)