Makyaj

Dumanlı Göz Makyajı (Smokey Eye)

dumanlı göz makyajıDumanlı gözler bakışlara derinlik katar ve çok çekici görünür. Tonlarına göre gece ya da gündüz makyajlarıyla uygulanabilir. Çok pratik bir şekilde dumanlı gözlere kavuşmak içinse aşağıdaki adımları takip etmek yeterli!

1-Dumanlı gözler için ihtiyacınız olan malzemeler bir adet siyah göz kalemi ya da eye-liner, bir adet baz ya da aydınlatıcı far, bir adet duman rengi far, bir adet füme, lacivert ya da mürdüm rengi far ve göz fırçaları. Eğer becerikliyseniz parmaklarınız da çok işe yarayacak.

2- Önce temiz ve kuru göz kapağına baz ya da ten enginde aydınlatıcı far sürülür. Farı göz kapağının tamamına sürmek gerekir.

3-Kirpik diplerine eye-liner uygulanır ya da göz kalemi ile kontur çekilir. Bu kontur hafif bir kuyrukla bitmelidir.  Daha sonra göz fırçası ya da sünger aplikatör ile çekilen kontur çok hafifçe dağıtılır.

4- Göz kapaklarına duman rengi far sürülür. Far eye-liner konturunun üzerini de kapatmalıdır. Duman rengi far kaşlara yakın hizaya kadar sünger aplikatör ile dağıtılır. Aynı renk far alt kirpik diplerine de uygulanır. Burada ince bir çizgi halinde sürülüp dağıtılmalıdır.

5- Son olarak koyu renk far gözlerin dış bitim yerlerine  sürülür ve gözün kapanma çizgisine de ince bir hat olarak çekilerek dağıtılır.  Göz bitiminde hafif bir kuyruk etkisi bırakmak için iki dış göz bitiminize de koyu renk farı sürün. Daha sonra serçe parmaklarınızı bu noktalara koyarak gözlerinizi Japon taklidi yapar gibi yukarı çekin. Bu basit hareketle bakışlarınızın değiştiğini, yüzünüzün daha gergin ve gözlerinizin de derinlikli göründüğünü fark edeceksiniz.

6- Son olarak dumanlı göz makyajının olmazsa olmazı kırmızı ya da bordo rujunuzu sürmeyi unutmayın.

Bu yılın modası METALİK GÖZ MAKYAJI yazımızı okumak için Tıklayın!

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)