Güzellik

Cilt Tipinize Uygun Nemlendirici Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

 

Sağlıklı bir cilde sahip olmak ve ciltteki yaşlanma etkilerini geciktirmek için düzenli olarak nemlendirici krem kullanmanız gerekiyor. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız, pek çok cilt sorununa karşı önlem almanız anlamına geliyor. Peki, cilt tipinize uygun olan nemlendirici krem seçimini nasıl yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle nemlendirici tercihi yaparken olabildiğince doğal içeriklerle hazırlanan ürünlere yönelmenizi öneririz. Sonrasında ise cilt tipinizi ve yaşadığınız cilt sorunlarını tespit etmeniz gerekiyor. Cildinizin yağlı olması durumunda nemlendiriciden uzak durmak gibi bir hata yapmayın. Yağlı ciltler için özel olarak formüle edilen nemlendiriciler de bulunuyor. Hatta kaliteli bir nemlendirici kullanmanız durumunda ciltteki yağlanma sorununu azaltmak bile mümkün olabilir.

Kuru bir cilde sahipseniz bu durumda pullanma gibi çeşitli sorunları da önleyen bir nemlendirici kreme ihtiyacınız var demektir. Düzenli kullanım durumunda cilt kuruluğu sorununun azalması söz konusu olabilir. Ancak bunun için de mutlaka kaliteli bir krem seçimi yapmanız gerekir. Karma cilt tipine sahip olanlar da kendilerine özel ürün çeşitleri arasından seçim yapabilir ve bu sayede cildinin nem ihtiyacını karşılayabilir.

Nemlendirici Krem Ne Sıklıkla Sürülmeli?

Çok sayıda krem çeşidinin günde 1 defa sürülmesi yeterli olabiliyor. Ancak bazı markaların ürünlerinin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması gerekiyor. Bu nedenle sorunun yanıtı hangi markanın nemlendirici kremini tercih ettiğinize göre değişebilir. Burada önemli olan bir detay da nemlendirici kremi temiz cilde sürmenizdir. Öncelikle cildinizi derinlemesine temizleyin. Bunun için özel jeller, köpükler ya da sabunlar kullanabilirsiniz.

Sonrasında ise cildinizi nemlendirici kremle nemlendirin. Bazı kremler nemlendirmenin yanı sıra farklı cilt sorunlarıyla mücadelenize de destek olabiliyor. Örneğin nemlendirici ve leke giderici krem çeşitleri ya da yaşlanma karşıtı krem çeşitleri de mevcut. Bu ürünleri seçerek tek bir kremin sunduğu iki farklı faydadan istifade edebilirsiniz.

Bu ürünler Yves Rocher internet sitesinde incelenebilir. Markanın tamamen doğal içeriklerle hazırlanmış olan pek çok farklı krem çeşidi bulunuyor. Bu ürünler arasından cilt tipinize uygun olanları rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Her gün düzenli kullanarak gayet başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)