Mekan-Gezi

CheersPera: Asmalımescit’te Sushi Tapas ve Şarap

Geçen hafta Asmalımescit”te Türkiye”nin yedi farklı territuarından Cabarnet Savignon şarapların tadımını yaptık. Önolog Jean Luc Colin”in rehberliğindeki tadımda Tekirdağ Derince Bağlarının üzümlerinden mamul Vineyard”s Barrel favorim oldu.

Önolog Jean Luc Colin çok uzatmadan öz bir şekilde Cabernet Savignon üzümünün yaygınlık sebeplerinden bahsetti ve farklı territuarlarda bünyesine kattığı rayihaları anlattı. Bu tadım etinliği her hafta perşembe akşamları düzenleniyor.  CheersPera”nın alt katında gerçekleşen bu tadım sonrasında üst kata geçtik.

sushi-rollCheerspera tapas ve sushilerde başarılı. Zaten tapası oldum olası sevmişimdir. Ufak, sevimli, lezzetli, daha ne olsun. Özellikle bebek enginarlı ve avokadolu salatayı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Gerçekten o salata gecenin yıldız oldu bizim için.

Sushilerde de yumurtalı olanlarda başarılı buldum CheersPera”yı. Bir de masada tuzu azaltılmış soya soyu gördüğüme çok sevindim. Sushi”yi soya sosuyla seviyorum ama o kadar tuzlu olmasa keşke. Neyse ki Kikkoman”ın yeşil kapaklı tuzu azaltılmış soya sosu var. Böylece dilediğim kadar sushi yiyebildim.

karidesÜst katta yemeğimizi yerken altta canlı müzik başladı. Gerçekten inanılmaz güzel bir akustik canlı müzik var burada. Hatta kalkma vaktimiz geldiği halde sırf müzik yüzünden biraz daha kaldık.

Pera”nın hem modern, hem rahat atmosferi vardır ya hani, CheersPera”yı bu ambiyansın içine rahatlıkla oturttum. Üst katta insanlar yemeklerini yerken alt katta daha bar havası var, içeride kadınların çokluğu dikkat çekici. Bir yerde kadınlar fazlaysa o mekan sevilir bence, güvenilir gelir çünkü.

Jean Luc Colin”li şarap tadımını denemenizi tavsiye ederim. Şarap damağınızı geliştirirken aynı zamanda Pera”yı yaşamak için iyi bir fırsat bu.\n\nBu güzel gece için Keşif Perisi Derya”ya kucak dolusu sevgiler.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)