İç Giyim

Çeyizlik İç Çamaşırı Alışverişi

Düğün alışverişinde genellikle en sona bırakılan iç çamaşırı alışverişi yüzünden pek çok gelinin sıkıntı çektiği ve ekstra para harcamak zorunda olduğu çok bilinen ama yazılara pek konu edilmeyen bir gerçek. Genellikle çeyizlik iç çamaşırı diye adlandırılan bu çamaşırların alışverişini gelinlikle birlikte yapmak gerekiyor.

Çeyizlik iç çamaşırı alışverişinde en önemli nokta gelinliğin modelidir. Gelinlik modeline ve gelinin vücut yapısına uygun çamaşırlar o yoğun ve heyecanlı günü daha rahat geçirmeye yardımcı olur.

Eğer straplez bir gelinlik seçilmişse sütyen de yarım cup straplez olmalıdır. İpek, organze gibi ince kumaşlarla düz ve gizli dikişli sütyenler tercih edilir.

 Eğer göğüslerinin küçükse yarım cup dolgulu – destekli sütyenler de kullanılabilir. Burada önemli olan şey sutyeninizin gelinlik dışından belli olmaması ve gelinliğinizi tutabilmesidir.

Kapalı yaka, V yaka ya da yuvarlak yakalı gelinlik modelleri ile askılı sütyenler kullanılabilir. Bu tür gelinlikler hemen her tür iç çamaşırı ile uyum gösterebilmektedir. Ancak yarım cup sütyen modelleri bu gelinliklerle kullanılmamalıdır. Tam cup sütyenler bu yaka modellerini çok daha iyi gösterir.

Çeyizlik iç giyim ürünleri diğer iç çamaşırlarına göre biraz daha pahalı olabilir ama bu gelin adaylarının gözünü korkutmamalıdır. Çünkü az sonra değineceğimiz gibi düğün günü giyilecek iç çamaşırlarının kaliteli olması çok önemli.

 Eğer sırt dekolteli bir gelinlik seçtiyseniz size iki önerimiz olacak. Göğüsleriniz küçükse çok dert edilecek bir durum yok. Silikon göğüs pedleri sizin için idealdir. Göğüsleriniz büyükse o zaman sırt dekolteli sütyen modellerine bir göz atmalısınız. Sırt dekolteli sütyen modelleri vücudu bir bant gibi sararak çok iyi bir tutuş sağlarlar ve dekoltenin hakkını vermeye yardımcı olurlar.

Eğer kilolarınızı biraz daha gizlemek istiyorsanız o zaman korseli sütyen modellerini de dikkate almalısınız. Genellikle bu tür çamaşırlarda ayrı korse yerin tek parça kullanmak hem daha pratiktir hem de vücudu daha iyi şekle sokar.

Gelinliğin altına giyilecek iç çamaşırını önceden almanız ve gelinlik provalarına giderken yanınızda götürmeniz de çok önemli. Çünkü özellikle göğüs robalı ve straplez gelinliklerde gelinlik ölçüsü alındıktan sonra dolgulu sütyenler sıkışmaya sebep olabilir. Ya da gelinliğin modeline göre sütyen askıları görünebilir. Sütyeni yanınızda götürerek son dakika aksaklıklarını önleyebilir, gelinlik ve iç çamaşırı uyumsuzluklarını giderebilirsiniz.

 Düğün günü giyilecek çamaşırların kalitesinin önemli olduğunu yukarıda belirttik.  Çünkü düğün gününün sabahından itibaren gelinler çok yoğun bir tempo ile düğüne hazırlanmaya başlarlar. Gelinlik giyildikten sonra kuaför ve fotoğrafçıya gidilmesi, arabaya binilmesi, nikah salonuna gidilmesi, belki düğün yapılacak yere gitmeden önce eve dönülerek bir süre orada beklenmesi gerekebiliyor. Ardından da düğün başlıyor ve gelinler ilk kez giydikleri, hiç de alışık olmadıkları gelinliklerinin içinde parıldamaya özen gösteriyor. Bu yoğun tempolu günde klipsi batan, lastiği sarkan, dar gelen ya da askısı kopan i çamaşırı kadar rahatsız edici bir şey olamaz. Onun için çeyizlik iç çamaşırını bir günlük diye düşünmeden kaliteli parçalara yatırım yapmak daha fazla önem kazanır.

Çeyizlik İç Çamaşırında Jartiyerin Önemi İle İlgili Yazımızı Okumak İçin Tıklayın!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)