Genel,  Kariyer,  Stil

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Sürekli bir işte çalışan kadınların en büyük problemlerinden biri imajlarını sürekli olarak yenilemek zorunda olmaları. Giysiler, çantalar ve ayakkabıların yanı sıra makyajlarda hemen her gün değişik tonlarda yapılmalı. Özellikle rekabetin yoğun olduğu alanlarda çalışan kadınlar tüm iş yoğunluklarının yanı sıra bir de bu konulara kafa yormak zorunda. Çalışan kadınlar için kolaylaştırıcı bir kaç ipucunu sizin için derledik.

1-Etekle mi yoksa pantolonla mı profiliniz daha iyi görünüyor? Buna karar verin ve gardırobunuzu buna göre düzenleyin. Bu size hem kolaylık sağlayacak hem de tasarruf yapmanıza destek olacaktır. Her şeyiniz takım olmak zorunda değil, yeter ki kolay kombinleyebileceğniz renk ve modeller seçmeye özen gösterin.

2- İş hayatında tepeden tırnağa kaliteli bir imaj sağlamak çok önemli. Ancak bu, kıyafetlerinize bir servet harcayacağınız anlamına gelmez. İyi ve zamansız parçalar seçmeye özen gösterin ve mutlaka kıyafetlerinizi tadil edebileceğiniz bir terziniz olsun. Üstünüze adapte edilmiş bir ceket binlerce liralık bir ceketten daha şık durabilir. Kıyafet alırken kumaş kalitesine önem verin.

3- Gün boyu topuklu ayakkabılarla dolaşmak zorunda olan kadınlarda aşil tendonu problemleri, bel ağrıları ve varis görülebillir. Kimi zaman rahatlamak için ofisinizde babet tarzı düz ayakkabılar bulundurun. Topuklu ayakkabı alırken şıklığı kadar kalitesine de önem verin. Silikon tabanlar ve destekleyici topuk pedleri günlük çalışma temposunda size çok yardımcı olabilir.

4- Çantanızı hafifletin. Biliyoruz kolay değil ama çantanızın içindekilere şöyle bir göz gezdirin. Son üç gündür çantanızdan hiç çıkarmadığınız her şey gereksiz yüktür. Bunlardan kurtulun.

5- Çalışan kadınların yorgunluk izleriyle mücadelesinde en iyi yardımcılarından biri mineral sular olabilir. Her akşam cildinizi temizledikten sonra mineral su ile ıslatın ve bir işlemi bir kaç kez tekrarlayın. Sabah ne kadar taze ve duru göründüğüne şaşıracaksınız.

6- Evde büyük bir makyaj paletinizin olması  sabahları işinizi kolaylaştırır. O günkü giyim ve aksesuarlarınıza göre geniş bir renk seçeneğine sahip olmanız makyajınızı daha kısa sürede tamamlamanızı sağlar.

7- İmajınızı her daim taze tutmak için haftanın belirli günlerinde farklı makyaj tarzları uygulayın. Bazı günler gözlerinizi ön plana çıkarın, bazı günlerde cildinizi daha aydınlık gösteren bir makyaj tarzına yönelin.

8- Kurtarıcı parçalara dolabınızda yer açın. Küt topuklu klasik bir ayakkabı, siyah pantolon, kalem etek, beyaz ipek gömlek ve siyah deri çanta her koşulda işe yarar.

 

Çalışan kadınlar için takı önerilerimiz de burada! Tıklayınız…

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)