Anne-Çocuk

Bebeğiniz Ek Gıdalara Başladı mı? O Zaman Bir Mama Sandalyesi Lazım!

Çocuğunuz ek gıdalar almaya başladığında mama sandalyesi almanın vakti de gelmiş demektir. Eğer çevrenizde mama sandalyesi verebilecek biri varsa kabul edin ve deneyin. Eğer çocuğunuz bu sandalyede rahat ediyorsa yenisini almanıza gerek yok. Peki mama sandalyesi alınacaksa nelere dikkat edilmeli? Çocuklar 6 aylık olduktan sonra uzun bir süre mama sandalyesinde yemek yiyorlar, hem yemek düzeni bu sandalyede oluşuyor hem de anne ve babalar bu sayede rahat ediyorlar. Mama sandalyesinde en önemli nokta çocuğunuzun güvenliği ve rahatlığı. Sizler için bir kaç tip mama sandalyesini inceledik.

Geniş Tablalı Mama Sandalyeleri:

mama-sandalyesiBu mama sandalyeleri gerçekten bebekler için güvenlidir. Sağlam ve geniş ayaklar üzerine otururlar kolay kolay devrilmezler. Sandalyenin kendisi de ağırdır. Bebek büyüdükçe kullanımları zorlaşmaz. Uzun süre mama sandalyesine vakit geçiren çocuklar için idealdir. Boyları ayarlanabilir ve yatan modelleri de vardır. Bu tip bir sandalye seçilecekse kılıfının kolay çıkarılabilen ve yıkanabilen kumaştan yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Dezavantajı ise bu sandalyelerin çok fazla yer kaplamasıdır. Küçük evler için çok kullanışlı değildir.

Masaya Sabitlenen Mama Sandalyeleri:

masaya-sabitBu modeller çok fazla yer kaplamazlar ve küçük evler için uygun gibi görünebilirler. Yalnız sandalyenin monte edileceği masanın çok ağır ve çok sağlam olması gerekmektedir. Eğer masanın gitgide ağırlaşan bebeğinizi taşıyacağından emin değilseniz almamanız gereken bir ürün. Ayrıca bebekler sürekli aynı yerde yemek yemekten de sıkılabilirler.

Sandalye Üstü Mama Sandalyeleri:

sandalyeyeBu tip mama sandalyeleri yer kaplamadıkları için küçük evler için iyi bir çözüm olabilir. Sandalyeye sabitlenirler ve çocuk da aile ile rahatça vakit geçirebilir.

Minimalist Tip Sandalyeler

hafif-masa-sandalyesiÜlkemizde genellikle İkea’nın sattığı model minimalist tip sandalye tercih ediliyor. Bebekler bunun içinde çok rahat ediyorlar. Pratik ve ekonomik olmaları da bir avantaj. Bebek büyüdükçe zorlanabilir ama. Yine de bebeğin bakımı farklı evlerde yapılıyorsa her eve birer tane dağıtılabilir.

Tanışırız elbet. :)