Makyaj

Assolist Dudakları Moda mı Oluyor?


Bir süredir “ombre dudak” modası yeniden konuşulmaya başladı. Ombre bir çeşit gölgeleme tekniği ve gözlerden tırnaklara kadar makyajın pek çok aşamasında kullanılıyor. Biz de de genelikle assolist makyajı olarak biliniyor.

Ombre dudaklarda genellikle ruj kalemi koyu renkte ve çok belirgin çekiliyor ve dudak ortası da aha açık bir renkte boyanıyor. Etkisi mi? Tabi ki dudakları dolgun göstermek. Ama ombre dudaklar eğer bir sahne şovuna çıkmayacaksanız makyaj artistlerinin önerdiği bir yöntem değil.

Ombre dudak modasını en iyi yansıtan kişi kuşkusuz Bülent Ersoy. Koyu renk dudak kalemi ve açık renk ruj onun tarzlarından biri. Bu makyaj aynı zamanda gerçekten “asolist makyajı.”

Stilika olarak ombre dudakları sevmedik. Artistik makyaj uygulamalarında değişiklik yaratabilir, dudak makyajı sanatına katkı yapabilir ama gündelik yaşamda ya da davetlerde uzak durulması en iyisi. Çünkü nitelikli bir duruşu yok. Dudakları dolgun göstermek için rujda bir ton açık kalme kullanmak ve açık, mat renklere yönelmek çok daha iyi bir tercih. Ne dersiniz?

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)