Bakım ve Sağlık,  Genel

2014’de Güzellik Anlayışı

Bu yılın makyaj ve saç trendleri genel olarak yazıldı ve ana hatlar da belirlenmiş oldu. Bu yılın güzellik anlayışı ne? Nelere dikkat etmek ve ne tür ürünlere yönelmek gerekiyor? Bunlara bir göz atmak istedik.

Bu yıl cilt çok fazla ön plana çıktı. Cildin tazelikle ışıldaması ve sağlıklı bir imaj sunması önemli. O yüzden bizi iyi hissettiren, aynı zamanda da olumlu etkiler sağlayan bilimsel ve kaliteli kozmetik hissi veren ürünlere yönelmek önem kazanıyor.

Araştırmalar Türk kadınlarının cilt bakım ürünlerinden ziyade kozmetik ürünlerine para harcadığını gösteriyor. Bunun bir sebebi de evde kolay hazırlanabilen karışımların kullanılması. Ancak bu karışımları kullanmayan ve cilt bakımını ihmal eden kadınların bu bakış açılarını değiştirmeleri gerekiyor, çünkü sadece kozmetik kullanımı uzun vadede ciddi tahribatlara neden oluyor.

Kişiselleşmiş özel ürünlere ilgi de gün geçtikçe artıyor.  Kadınlar hayatın her alanında yer alıyorlar ve çok yönlü ürünlere ilgi duyuyorlar. Örneğin küçük bir far paletinde hem günlük hem de dramatik renklerin bir arada bulunduğu ürünler kadınlara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Tanışırız elbet. :)