Stil

Yüzücü Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bir çok vücut tipi var. Elma vücut, armut vücut, dörtgen vücut. Bunların hepsinin isimlendirmesi iyi de şu ters üçgen vücut tamlamasına bir türlü alışamadık. Alışılacak gibi de değil. -Tipin ne? -Ters üçgen! Korkunç…

Geniş omuzlar, ince bir bel ve bel ile aynı ölçüde ya da çok az fark eden kalça ölçüleri ve tabi ki uzun bacaklar. İşte bu güzel bir vücut tipi ve biz de üçgen vs değil yüzücü tipi demeyi uygun bulduk naçizane. Çünkü gerçekten de yüzücüler de de geniş omuzlar ve aşağı indikçe incelen bir vücut çok önemli.

Peki yüzücü tipi kadınlar nasıl giyinmeli? Stillerini oluştururken nelere dikkat etmeli? Ne kadar orantılı ve ilgi çekici bir tipleri olsa da bazı stil hataları en güzel kişilerin bile imajını yerle bir edebilir.

yuzucu-vucut-tipiÜst Giyim:

Yüzücü vücut tipine sahip kadınlar geniş omuzlarını, boyunlarını ve göğüs dekoltelerini sergilemekten hiç de çekinmemeli. V yakalar, prenses yakalar, tek düşük bluzlar tam onlara göre. Vücutlarında en dikkat çekici bölge burası olduğu için değişik yaka modellerine açık olmalarında fayda var. Yine göğüs ve omuz bölgesi çok geniş olduğu için bu kadınlar fırfırlı ve kat kat yakalarla durumu abartmasalar iyi olur.
Yüzücü tipli kadınların özellikle ince kumaşlı giysilerde bele doğru datalan modeller verine düz inişler tercih etmeleri de daha iyi sonuç verir.
Yüzücü vücut tipine sahip kadınlar üst giysilerini koyu, alt giysilerini açık renk kumaşlardan seçerlerse vücutları daha dengeli görünecektir.

Alt Giyim Etek:

kombin5-400x400Yüzücü tipli kadınlara biraz daha kıvrımlı hatlar istiyorlarsa plili etek giymelerini öneriyoruz. Kalçaların daha dolgun göründüğü bu etekler onlar için çok uygun. Kısa modeller seçerek uzun bacaklarını da rahatlıkla sergileyebilirler.
Eğer kalem etek giyeceklerse bunun da kendilerine yakışacağını söyleyelim, ancak üst bedenle dengenin sağlanması için belden büzgülü ya da kemerli ceketler bu kadınların vazgeçilmezlerinden biri olmalıdır.
Yüzücü tipli kadınlara peplum detaylı etek, elbise ve ceketler de çok yakışmaktadır. Küçük kalçalara biraz kıvrım vermek ve vücudun orta kısmını daha olgun göstermek için peplum çok feminen ve zarif bir seçimdir.

Alt Giyim: Pantolon

kombin10-330x400Ters üçgen vücut ya da yüzücü vücut tipine sahip kadınlar en çok pantolon seçiminde dikkat etmelidir. Çok dar kalçalı kadınlar bunun avantajlarından sıklıkla yararlansa da skinny pantolon modellerinden ziyade boru paça şeklinde düz inişli pantolonlar tercih edebilirler.
kombin4-333x400Skinny pantolonlar uzun bacaklarına yakışmakta ama vücudun üst kısmını çok geniş gösterirken alt tarafta orantısız bir darlık etkisi yaratmaktadır. Yüzücü tipli kadınlar İspanyol paça pantolonları da tercih edebilirler.
Şalvar pantolonlar kalçaları daha büyük gösterebilir. Ancak bu pantolonlar da da bacak boyu çok kısa görünmektedir. Onun yerine yüksek belli cigarette pantolon modelleri ile pantolon-etekler tercih edilebilir. Belden plili pantolon ve şortlar da bu vücut tipine sahip kadınlarda çok şık durmaktadır.

 

 

Tanışırız elbet. :)