Makyaj

Sezonun Makyaj Trendi

2014 makyajı
Bu sezonun makyaj trendi kesinlikle çok elegan ve kadifemsi. Makyaj artistleri bu sezon moda sunumlarında turuncu ve turuncunun parlak tonlarına çok fazla ağırlık verdiler. Ancak kışın gelmesiyle birlikte turuncunun daha sade ve kahveye yakın tonları ön plana çıktı.

Bu senenin kuşkusuz en trend objesi eye liner. Gözlerin üzerinde çarpıcı bir görünüm yaratan siyah ve kahverengi eye liner uygulamalarının yanı sıra yeşil, mor ve mavi eye liner de göz dolduruyor.

Parlatıcı kullanıyorsanız bu sene onun yerine kadifemsi mat rujları koymalısınız. Parlatıcıları ve parlak rujları da biraz pudra ile matlaştırabilirsiniz. Mat rujun kadifemsi etkisi dudaklarda bir yumuşaklık yaratıyor ve eye liner mantığı ile de tam örtüşüyor.

Cildin adeta kendi başına bir obje olarak da düşünülmesi gerekiyor. Renklerden daha fazla ön plana çıkan cilt duruluğu bu sezonun önemli trendlerinden. Kalın ve koyu fondöten uygulamalatrının yerini iyi bakılmış, canlı, taze bir cilt anlayışı aldı. Kullanılan pudralar incecik ve mineral.

Kaşlar bir kaç yıldır kalın ve bu sezon da kalın kaş modası devam edecek. Kaşların saçlardan en az iki ton açık olması da makyaj artistlerinin önerileri arasında. Saçlardan daha açık renk kaşlar sakin ve dingin bir imaj yaratmaya yardımcı oluyor. Kirpikler de dramatik bir dolgunlukta ve alabildiğine uzun!

2014 makyajı 2014 makyajı

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)