Moda

Prada Diyor ki: Kemerleri Bağlayın!

Prada’nın Milano defilesinde tanıttığı 2014 Kış koleksiyonundaki ceket ve manto modelleri o kadar şık ve göz doldurucu ki, “ben koza manto giyemem bence feminenlik hatlardaki inceliktedir” diyen her kadın  bu parçalardan birine sahip olmak isteyebilir.

haki-prada

Klasik sert hatlı devrik yakaların hakim olduğu ceket ve mantolarda iri düğmeler ve bele oturan kalıplar göze çarpıyor. Anlaşılan Prada bu kış tüm kadınları 1950’lerin soğuk, mesafeli ama bir o kadar da koruma duygusu uyandıran Hitchock kadınlarına benzetmeyi kafaya koymuş. 50’li yılların feminen hatları kalın kumaşlar altında bile çok çekici duruyor.

gri-prada

Prada ceket ve mantoların en belirgin özellikleri omuzlara çok iyi oturan kesimleri ve kollardaki kumaş ya da kürk detaylar. Kolları hacimlendiren bu moda gerçekten de bu kıyafetlere fütüristik bir hava katmayı başarıyor.

yesil-prada

Mantoların ve iki parçalı takımların etekleri genellikle volanlı ve kloş tarzı. Bu etekler uzun çizmerlerle de ankle botlarla da çok güzel duruyor. Prada kış modellerinde asimetrik etek kesimleri de göze çarpıyor. Kış koleksiyonunun en ilgi çekici özelliklerinden biri de kemerlerin kullanılması. Genellikle metalik kemerle bağlanan manto ve ceketler renkli çantalarla tamamlanıyor. Metalik ayakkabı modası da devam ederken bu şekilde bir kombin yapmak mümkün. Moda alarmı: Dikkat! Çantalar mutlaka elde taşınmalı!

prada-yesil

Renk demişken Prada’nın küçük kareli mantolarının çok şık olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Kışın bile renkli giysilerden vazgeçmek istemeyen kadınlar için ideal seçimler.

 

Koza Manto modası ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın!

mavi-prada kirmizi-kemer prada prada-kurk

Tanışırız elbet. :)