İlişkiler

İki Afrodizyak Karışım


Cinsellik aslında kendi haline bırakılamayacak kadar önemli! Bir partnerimiz var ve onunla birliktelik zaman içinde bir rutine dönüşüyor. Alışıldık bir ten, alışıldık hareketler ve alışıldık bir zaman dilimi. Oysa rutinleşen cinsel yaşam bir süre sonra istikrarın güvenini hissettirse de vasatlaşıyor, birbirini tekrar etmeye balıyor.

Tarih boyunca kullanılan kimi özler ve karışımlar bu vasat döngüyü kırmak için birebir. Her ne kadar parfümlerin de afrodizyak yağlar gibi etkiler yarattığı düşünülse de aslında ikisi birbirinden farklı. Afrodizyak yağlar koku duyusunu harekete geçirerek cinsel yaşamı renklendirir ancak parfümlerden farkı, sosyal yaşamın güzel koku algısının dışında tamamen bir noktaya odaklanacak şekilde hormonal hareketliliği sağlamasıdır. Yani parfümden seks esnasında yararlanabiliriz ama asıl etkiyi yaratanın özel yağlar olduğunu aklımızdan çıkarmadan.

Parfüm olmayan ama parfümden daha güçlü etkileriyle baştan çıkaran afrodizyak yağlardan oluşan bir kaç tarif hazırladık sizler için.

Vanilya Dansı

 

1 paket vanilya
2 damla okaliptüs yağı
1 tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefil
1 çay bardağı susam yağı

Tüm malzemeleri bir kavanoza koyarak bir hafta kadar karanlık bir yerde bekletiriz. Daha sonra iyice karıştırır ve bir tülbent yardımıyla süzeriz. Vanilyanın şefkat ve dokunma duygusu uyandıran kokusu, okaliptüsün ferahlık veren etkisi ile birleşir ve zencefilin keskinliği ile afrodizyak yağımız tamamlanır. (Aman sadece vanilya sürmeyin, yoksa partneriniz bir pastacı çırağına sarılıyormuş gibi hissedebilir 🙂 )

Yasemin Yumuşaklığı

 

Yarım çay bardağı avokado yağı
6 damla yasemin
6 damla gül yağı
1 çubuk vanilya

Avokado yağının içine gül ve yasemin yağını damlattıktan sonra çubuk vanilyayı da ekleyin ve ağzını sıkıca kapatarak karanlık bir yerde 2 gün bekletin. Bu yoğun etkili yağı masaj yağı olarak da kullanabilirsiniz. Eğer günlük yaşamınızda da bu güzel kokuyu hissetmek isterseniz sadece kulak arkalarına sürmeniz yeterli olacaktır, çünkü kıyafetlerinizde leke bırakabilir.

alışveriş sever-ürün inceler-cilt tipi: normal-saç tip:kuru-gezmeyi sever-İstanbullu-yürüyüş yapar-sade kahve-çılgın-ekonomik-deneysel-evli-konuşkan-iyi dinleyici-arkadaş canlısı-hafif kaçık

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)