Aksesuar,  Gelin,  manşet

Gelinlik Tipleri Ve Uygun Takı Modelleri

Düğün hazırlıkları yapan gelin adayları  gelinlik modellerine, düğünlerine ve o özel günde nasıl görüneceklerine aylar öncesinden kafa yormaya başlıyor. Haksız da değiller çünkü en güzel gelinliği seçmek ve ona uygun takılar kombin etmek zaman ister. Düğün hazırlığı yapan gelin adayları vücutlarını iyi tanır ve zevklerini de buna uyarlayabilirlerse doğru karar vererek düğünlerinde ışıldayabilirler.

Düğünde kullanılan takılar da tıpkı gelinlik gibi gelinin imajını bir anda değiştirir. O zaman buyrun vücut tiplerine göre gelinlik ve takı dosyamıza!

Yuvarlak Hatlara Sahip Gelinler:

Vücudunuz kıvrımlıysa, göğüsleriniz, kollarınız, bel çevreniz yuvarlak hatlara sahipse sizi zarif ve uzun gösteren gelinlik modellerine yönelmelisiniz. Vücudu saran, kalın dokulu ve kalıplı kumaşlar sizi olduğunuzdan daha toplu gösterir.

Kilolu gelinler için tek parçalı, belden aşağı A şeklinde açılan etekli gelinlikler uygun modellerdir. Eğer bel çok kalınsa robadan açılan gelinlikler de tercih edilebilir. Çok kilolu kollar, kollardaki uzantılı kumaşlarla kamufle edilebilir. Göğüs altından başlayan drapeler vücudu daha ince gösterir. Bu gelinler yuvarlak yakalardan, likralı kumaşlardan balon etek ya da balık modellerden uzak durmalıdır. Ayrıca gelinliklerde bel çevresi dikişinin çok belli olmadığı düz inişli gelinlikler boylarını daha uzun gösterecektir.

Kilolu gelinler takı seçiminde de büyük ve gösterişli parçalar yerine ince ve dikine takıları tercih edebilirler. Y kolyeler boynu çok daha uzun ve ince gösterecektir.

İnce Hatlara Sahip Gelinler

Minyon bir görünüme sahip gelinler gelinlik seçimlerini sadelikten yana yaparak zarafetlerini ortaya çıkarabilirler. Boynu ön plana alacak dantel ve ince kumaşlı gelinlik modelleri minyon tipler için çok uygundur. Çok ağır işlemeli, fırfırlı kumaşlar ve balon etekler içinde kaybolmamak gerekir. Bunun yerine straplez, yuvarlak yaka ve prenses yaka gelinlikleri etek uçları volanlanan tip gelinlikler ve tabi ki balık modeller size çok yakışacaktır.

Minyon gelinler eğer straplez gelinlik modeli seçerlerse iki üç sıralı gerdanlık kullanabilirler. Daha farklı modellerde ise tek sıra yuvarlak kolye daha iyi duracaktır.

Uzun Boylu Gelinler

Uzun bacak boyu, dar kalçalar, ince bel ve orantılı göğüsler. Eğer bu hatlara sahipseniz gelinlik seçiminde de çok fazla seçeneğe sahipsiniz. Belinizin inceliğini ortaya çıkaracak modeller, balık gelinlikler, A tipi gelinlikler ya da fırfırlar. Hangisini isterseniz! Bu gelinler dantel kollu ya da tamamen kolsuz gelinlikler de tercih edebilirler.

Eğer belden yukarısı bacak boyundan daha kısaysa o zaman derin V yaka gelinlikler kullanılabilir. Uzun boylu gelinler minik küpeler ve yuvarlak kolyelere yönelebilirler. Eğer çok gösterişli bir mücevher tercih edilecekse gelinliğin yakası da buna uygun olmalı ve gelinlik kumaşı da sade bırakılmalıdır.

Kısa Boylu Gelinler

Kısa boylu gelin adayları için en iyi gelinlik modelleri askılı ya da dik yakalı gelinliklerdir. Bir bütün olarak aşağı inen, bel dikişi olmayan kemersiz gelinlikler boyu daha uzun gösterir. Bu gelin adayları için gelinlik işlemelerinin vücudun üst kısmında yoğunlaşması daha iyi bir tercih olacaktır. Derin V yakalı modellerde boyu uzun göstermeye yardımcı olur. Kabarık etekler enlemesine bir bakış açısı oluşturduğu için kısa boylu gelinler tarafından tercih edilmemelidir.

Gösterişli mücevherler ve sallantılı küpeler boyu daha kısa göstereceği için bu gelinler tercihlerini minimal parçalardan yana yapmalıdır. Tek taş küpeler, ince kolyeler ve ince broşlar kısa boylu gelinlerde çok zarif duracaktır.

XDJhjUmGöğüs altından drapeli modeller ve bel çizgisinin yatay olmaması bu gelinliği kilolu gelin adayları için çekici kılıyor. Ayrıca dar omuzlu kadınlar için de iyi bir tercih.

W4QJWHtStraplez gelinlik modelleri gösterişli takılar için iyi bir seçim. Kısa boylu gelinler Y kolyelerle kullanabilir.

YF944kxBel çevresi çok kalın gelin adayları robadan açılan gelinliklere de yönelebilir.

zKAWPY4Dik yakalar daima çok elegan bir tarzı yansıtır. Tüm zamanların en güzel gelinliklerinden biri de Monaco Prensesi Grace Kelly’nin gelinliğiydi.

roA4NoBKat kat kumaşlardan oluşan ve midye yaka olarak adlandırılan bu yakalar küçük göğüslü gelinler için ideal. Ama büyük göğüsleri daha da büyük gösteriyor bu modeller.

yhX354vKalp dekolteli gelinliklerle gösterişli takılar tercih edilebilir. Bu kadar katlı bir gelinlikte boy faktörü önemli.

pt1g6u6A tipi gelinlikler özellikle kısa boylu veya kilolu gelinlerde iyi duruyor. Derin dekolte açıklığı boynu ve göğsü vurgulayarak daha uzun bir imaj yaratıyor.

3sickHmEğer kollar kiloluysa kumaş oyunlarıyla kamufle edilebilir.

3ijpM6XY kolyeler boynu daha uzun gösterir.

4XNyfI6Dantel gelinlikler ince dokularıyla çok zarif bir imaj yaratırlar. Düz inişli gelinlikler endamı da inceltir.

rYGxBHcBel çizgisinin belirgin olmaması ve düz inişli gelinlikler kilolu gelin adaylarına daha çok yakışıyor.

wedding_gown_image3Askılı gelinlikler uzun boylu gelin adaylarında tam anlamını buluyor.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)