Gelin,  Stil

Düğüne Giderken Neler Giyilmemeli?

 

İster arkadaş, ister akraba düğününde giyilmesi gerçekten de uygun olmayan kıyafetlere bir göz atmak istedik. Düğünlerde Neler Giyilmez?

1- Beyaz Giymeme Kuralı: Avrupa’da bir leydi düğün davetiyesinde kimsenin beyaz giymemesini, çünkü düğün kıyafetinin beyaz olacağını söylediği günden bu yana beyaz gelinlerin rengidir. O yüzden beyaz elbise giyerek gelinden rol çalmaya çalışmamak en iyisi.

2-Hayvan Desenli Giysiler: Ufak bir aksesuar olabilir ya da ayakkabı. Ama baştan aşağı hayvan desenli bir giysi düğünleri için gerçekten de çok iddialı. Leopar desenli elbisenizle sahneye çıkacağınızı düşünenler bile olabilir.

3-Aşırı Dekolte: Düğünlerde en çok göze çarpan ve davetlileri rahatsız eden ayrıntılardan biri de aşırı dekolte. Sadece bir yerin açık olması kuralına uymak en iyisi. Sonuçta düğünün yıldızı olması gerekn kişi siz değilsiniz.

4-Süper Mini: Süper mini bir elbise ve etek de düğünler için uygun olmayan giysilerden. Özgür ve kendine güvenli tavrınızı başka ortamlara saklamayı tercih edin.

5-Transparan: Bir düğünde belki de en olmaması gereken şey. Her şeyden önce düğünlerde aile büyükleri ve pek çok çevreden insan bulunacağını göz önünde bulundurmak gerek.

6-Neon renkler: Evet çok moda, çok sevildi, ama düğünlerde daha basic renkler ve desenler tercih edilmeli.

7- Jean Pantolon: Uzak akraba, yakın olmayan arkadaş ya da gıcık olunan şahıs ayrımı yapmaksızın düğünlerde jean giyme fikrini kafadan atmak lazım. Çok güzel jean modelleri olsa da bunları başka davetlere saklamak ve daha zarif kumaşlar tercih etmek en azından düğün sahiplerine saygı duyulduğunu gösterir.

8- Düğünün Yıldızı Gelindir: Damat bile yanında görünmez olur. Bir düğünün en parlayan en ilgi çeken ve en çok izlenen figürü gelindir. Düğünlerde ne giyilip ne giyilmeyeceği de gelinden rol çalmakla alakalıdır. En önemli kural da bu aslında. Gelinden rol çalmayın.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)