Stil

Büyük Beden Giyen Kadınlar İçin Stil Önerileri

Büyük beden giyen kadınlar dikkat edecekleri bir kaç ayrıntı ile çok daha ince ve uzun boylu görünebilirler.

İri Desenlerden Uzak Durun:

İri desenler kişiyi olduğundan daha kilolu gösterdikleri için küçük desenli kıyafetler seçmek gerekir. Eğer desenli bir bluz tercih edildiyse etek ya da pantolonu düz renk seçmek iyi olacaktır. Kişinin kiloları nerede yoğunlaşıyorsa o kısımda düz renklerin tercih edilmesi daha ince bir imaj yaratır.

Koyu Renkler Daha İnce Gösterir:

Kilolu kadınlar giysi tercihlerini koyu renklerden yaparlarsa kiloları daha iyi gizlenecektir. Siyah elbiseler çok iyi seçimlerdir.

Bol Giysilerden Kaçının:

Büyük beden giyen kadınların en çok düştükleri hatalardan biri bol ve dökümlü giysiler giymeleridir. Oysa bu kıyafetler giyen kişiyi daha iri gösterir. Üste tam oturan giysiler çok daha iyidir. Kilolu kadınlar drapeli giysilerden de kaçınmalıdır. Drapeli giysiler kumaş katları yüzünden vücuda hacim katarlar.

Dikkat Dağıtın:

Büyük beden giyinen kadınlar, giysi ve aksesuar tercihleri ile dikkatleri kilolu bölgelerinden uzaklaştırmayı başarabilirler. Eğer kilolar bel ve kalça çevresinde yoğunlaşıyorsa dikkatleri omuzlara ve göğüs dekoltesine çekmek gerekir. Topuklu ayakkabılar da dikkatleri bedenden uzaklaştırır. Göğüs kısmında fazla kiloları olan kadınlar çok iri kolyelerden kaçınmalıdır. Saten, ipek gibi ince kumaşlar ve sade renkler de daha ince görünmeye katkıda bulunur.

Ayrıca büyük beden giyen kadınlar çok küçük çantalardan da kaçınmalıdır. Küçük çanta kiloların daha da belirgin şekilde görülmesini sağlar. Uzun saplı, orta boy çantalar kalçaları daha derli toplu gösterecektir.

Tanışırız elbet. :)