Aksesuar,  manşet

Taşların Büyülü Dünyası: “Boucheron”


Taşların rengarenk ve parıltı dünyası her kadın için cazibe merkezi olmuştur adeta. Kadınların vazgeçemediği ve şıklıklarının tamamlayıcısı aksesuarlar, kıyafetlerinin en özel stil anahtarlarıdır. Her ortama göre renk değiştiren, farklı tasarımlarla hayat bulan gözde aksesuarlar moda kavramınında vazgeçilmez noktasını oluşturuyor. Özellikle el işçiliği ve sizin için özel hazırlanan bu tasarımlar cazibesini her daim koruyor.

Değerli taşlar, son derece itina ile tasarımların üzerlerine işlenir ve kadınların stil yarışında adeta bir silah görevi görür. Maskülen, kokoş, spor her tarz kadının mutlaka olması gereken aksesuarlarının başında da “Boucheron” markası geliyor. Yılların gözde aksesuarlarını tasarlayan firma dünyaca ünlü isimlerin de vazgeçilmez adresi.

değerli taşlar

mücevher

Dünya modasına ve dünyaca ünlü isimlerin stillerine yön veren Boucheron, taşların büyüsüne kendini bırakan usta ellerin tasarımları ile hayat buluyor. Birbirinden değerli ve nadide taşlar, yılların deneyimi ve usta tasarımcıların titiz elleri ile her kadına ayrı bir hava katmak için hazırlanıyor. Yüzükten kolyeye, saatten küpeye kadar her bir parça Boucheron’daki tasarımcıların özgün çalışmaları sihirli taşlara dönüşüyor. Kırmızı halıda da her yıl görmeye alıştığımız birbirinden güzel kadınlar farkını ortaya koymak için aksesuarlardan yararlanıyor. Bu büyülü ortama da tabiki taşların büyülü dünyasını yansıtan Boucheron markası yakışırdı.

mücevher tutkunları

mücevher alışverişi

Boucheron markası 1858 yılında Frederic Boucheron tarafından Paris’te bir atölye olarak kurulmuş. Sonraki yıllarda aldığı ödüllerle kendinden sıkça bahsettirmiş ve ilk Moskova’da olmak üzere daha bir çok ülkeye de yayılmıştır. Frederic Boucheron, Fransız hanedanından gelen bir kişi olması dolayısıyla da olsa gerek tasarımları da her zaman asaletin temsilcisi konumu almıştır. Tasarımlarının ilk sembolü yılan figürü olmuş ve her yıl farklı konseptlerle birlikte kendi çizgisini korumayı başarmıştır. Boucheron, usta tasarımcıları da bir araya getirerek vizyonuna daha derin bir boyut kazandırmaya devam diyor. Şu anda ise dünya çapında 34 tane butiğe sahip markada, sadece aksesuar değil parfüm de yer alıyor.

mücevher alışverişi

değerli mücevher

Boucheron, 2008 yılında 150. yılına özel farklı bir proje de adım atmıştı. Cep telefonu markası “Vertu” ile işbirliği içine giren marka, altın kaplama tasarımı ile farklı bir projeye imza attı. “Boucheron 150” olarak isimlendirilen cep telefonunu diğer markalardan ayıran özelliği ise tasarlanma aşaması. Telefonun şeklinin verilmesi için 1000 saat, yüzeyinin parlatılması için 700 saat ve üretimi içinse 500 saat zaman harcanmış. Ahşap kutuyla satılan telefon 30.000$’ın üzerinde bir fiyatla satışa sunulmuş. Cep telefonunun ne kadar satıldığını bilemiyoruz ama marka farklı ve yaratıcı bir proje ile imajını daha da sağlamlaştırdığı kesin.

 

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)