İç Giyim

Jartiyer Sağlıklı mı?

Çoğu kadın tarafından sadece bir fantezi iç çamaşırı olarak bilinen jartiyer, aslında günlük yaşamda da kullanılması gereken çok sağlıklı bir giysidir. Uzmanlar kadınlarda genital bölge enfeksiyonlarının önlenmesi için sürekli olarak pantolon giyilmemesini öneriyorlar. Pantolonlar, özellikle de dar olanlar genital bölgenin hava almasını engelliyor ve perineye da baskı yapıyorlar. Bu da beraberinde pek çok sorunu getiriyor. Havasız kalan ve sıkışan genital bölgenin bakteri dengesi bozularak mantar başta olmak üzere çeşitli enfeksiyon problemlerine yol açıyor. Etek giyildiğinde bu problemler azalmakla birlikte, giyilen külotlu çoraplar pantolondan çok da farklı bir etki yapmıyor aslında. Külotlu çoraplar sentetik maddelerden üretildikleri için cildin hava almasını engelliyor ve genital bölgede nemi arttırarak bakterilerin üremesini hızlandırıyor.

Oysa günlük kıyafetlerle birlikte jartiyer kullanıldığında mantar problemlerinin daha az yaşandığı gözlemlenmektedir. Jartiyer bacak arasının hava almasını sağlıyor. Genital bölge sentetik bir kumaşa maruz kalmadığı için daha kuru kalıyor. Jartiyerlerle birlikte pamuklu külot kullanılarak gün boyu temiz ve kuru kalmak mümkün. Özellikle günün büyük bölümünü çorapla geçirmek zorunda kalan kadınlar için jartiyer büyük bir kolaylık. Aynı şey gelinler için de geçerli. Kat kat gelinliğin altında vücut ısısının yükselmesini önlemek için jartiyer çok iyi bir seçim. Üstelik jartiyer çorabının biri kaçtığında diğerini aynı modeldeki başka bir çorapla eşleştirme olanağı da var.

Jartiyerin çalışan kadınlar için bir diğer artısı da kendilerine daha fazla güvenmelerini sağlaması. Her ne kadar dışarıdan belli olmasa da bu kadar iddialı ve seksi bir iç çamaşırı giyen kadınlar kararlarını daha kolay alıyor ve stresle daha kolay başa çıkabiliyor.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)