Bakım ve Sağlık

6 Adımda Çok Pratik Bir Topuz


Çok kolay olmasının yanı sıra çok şık duran bir topuz modelini resimli olarak anlatalım. İhtiyacımız olan malzemeler, bir adet  saç kıvırma aleti, saç spreyi, saçımızın, kıyafetinizin rengine uygun bir kurdele ve tel tokalar…

Adım 1: Saç şekillendirme. Temiz saçlarınızı saç maşasıyla düzleştirin. Eğer kıvırcksa fön ya da saç düzleştirici ile hafif bukleli bir şekil verebilirsiniz.

Adım 2: Sabitleme.  Saçınızı şekillendirdikten sonra bir saç spreyi ya da köpükle sabitleyin. Saçınızınız elektriklenmemesi için şeklini koruyarak tarayabilirsiniz ve sonrasında köpük uygulayabilirsiniz.Saçlarınızı yandan ya da ortadan ayırın.

3. Adım: Kurdele. Saçınıza, teninize ya da kıyafetinize uygun çok da kalın olmayan bir kurdele ya da şeriti saçınıza taç takar gibi bağlayın. Kaymaması için ense kısmından tel tokalarla tutturabilirsiniz.

4.Adım: Toplama: Saçlarınızı yanlardan yukarı doğru ince ve çok sıkı olmayaacak şekilde toplamaya başlayın.

Adım 5: Enseyi toplama. Arkaya doğru kıvırdıpınız açlarınızı ensede de üstten içe doğru kıvırın ve kurdelenin içine sokun.

Adım 6: Ve Sonuç.Kıvırdığınız ve kurdelenin içine soktuğunuz saçlarınızı içen tel tokalarla tutturun. Sonuç kuaförden çıkmış gibi!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)