Makyaj

6 Adımda Çarpıcı Makyaj

Ekran Resmi 2013-09-01 22.55.02 2-Cildimize fondöten sürdükten sonra göz kapaklarına ten rengi bir far sürerek başlarız. Farın kaş diplerine kadar uzanmasına dikkat etmek gerekir.

3-Daha sonra füme rengi mat far ile kirpik hizası boyunca bir hat çekilir ve göz kapaklarının kapanma noktası da bu şekilde boyanır.

4- Yarı kirpik boyunca siyah eye-liner uygulanır. Ya da siyah göz kalemi de uygulanabilir. Kuyruk yapmadan küt bir şekilde bitmesine dikkat edilmelidir.

5- Göz makyajının en önemli püf noktalarından biri de makyajın kaş hizasında bitirilmesidir. Kalem ya da eyeliner uygulamasının üzerine ikinci kez füme rengi far uygulanır. Göz kapaklarının kapandığı yere de füme renginin bir ton koyusu (eğer tek far varsa biraz siyah ile karıştırılabilir) düz hareketlerle sürülür ve kaş hizasında küt bir şekilde bitirilir.Füme rengi far çok ince bir çizgi olarak göz altına da sürülür. Küt bir fırça ile hafifçe dağıtılır. 5- Daha sonra  rimel sürülür ve istenirse alt  göz kapaklarının içine kalem çekilerek göz makyajı tamamlanır.

6- Yanaklara hafif bir allık ve şeftali ya da pembe tonlarında bir ruj sürülmesi yeterlidir. Son yıllarda gözlerin öp planda olduğu makyajlarda dudakların daha soft olması önem kazanmıştır. Eğer koyu renklerde bir göz makyajı tercih edilecekse ruj da buna uygun olarak doğal tonlarda seçilmeli.  Devamı….

VE SONUÇ İÇİN TIKLAYIN!

Tanışırız elbet. :)