Makyaj

2015 Yılbaşı Makyajının Püf Noktaları


Yeni yıla nasıl girerseniz, tüm yılınız öyle geçer derler. Bu klişeden yola çıkarak mı aklımıza geldi bilemeyiz; ama emin olduğumuz tek bir şey var ki o da kadınların yılbaşı gecelerinde, stillerine verdikleri önemin iki kat daha fazla artması… Giyilen ayakkabıdan elbiseye, takılan aksesuarlardan saç ve ya makyajlara kadar her detaya önem veriliyor. Makyaj trendlerinin yıllara göre renk ve ya stillerinin değişmesi yılbaşı gecelerini de etkisi altına alıyor. Her kadın yılbaşı makyajında trendleri takip ederken, kendi dokunuşlarını da yapmadan edemiyor. Özellikle bir senenin bitişini yeni bir senenin gelişini karşıladığımız o dakikalarda her ayrıntıda kendimizden söz ettirmek istiyoruz. Ama makyaj ve kıyafet seçimlerimizi gideceğimiz davete uygun yapmak çok önemli. Peki 2015 yılına girerken kadınları yılbaşı gecesi nasıl bir tarz makyaj bekliyor? Sizin için en ince ayrıntısına kadar yılbaşında yapılması gereken makyaj önerilerini derledik.

Partiye Gideceklere Özel

yeniyıl makyajı

2015 yılbaşı gecesini özel bir parti ile geçirmeyi düşünenlere en güzel yılbaşı makyajı hiç kuşkusuz bordo bir ruj. Kırmızının en yoğun kullanıldığı günlerden biri olan yılbaşı, kırmızı bir ruj ile gecenin pırıltısına sizi çekecek. Bordo bir rujun altın anahtarı ise rimel ve eyeliner ile keskinleştirilmiş bakışlar. Fakat gecenin abartılı makyajlarından biri haline dönüşmek istemiyorsanız çok hafif bir allık kullanmanız yada hiç kullanmamanız önerilir. Parlak görünümlü ciltler 2015 yılının ön plana çıkan yılbaşı makyajı trendlerinden biri olacak, bu nedenle bu gece de yeni bir trende ayak uydurarak yılbaşı gecesinin parlayan yüzü olabilirsiniz.

Balo yada Özel Davete Katılacaklar İçin

yeni yılda güzellik

Özellikle balo yada daha abartılı kostümler giyeceğiniz bir yılbaşı gecesine davetliyseniz eğer sade, nude tonlarında makyaj yapılması gerekir. Parlak bir cilt görüntüsünü nude tonlarda baz kullanarak sağlayabilirsiniz. Parlak farlar ile alt ve üst kirpiklerinizin altına doğru sihirli dokunuşlar yaratabilirsiniz. Şeftali tonlarında bir ruj ve allık doğal görüntünüzü yılbaşı gecesinde de koruyacak. 2015 yılının modası sade makyaj stiline, yılbaşı gecesinde öncülük edin.

Romantik Bir Yılbaşı Gecesi

yeni yılda makyaj

Sevgilinizle, eşinizle geçireceğiniz romantik bir yılbaşı gecesi hayal ediyorsanız eğer, aradığınız en önemli şey romantik topuz saç. Uçuş uçuşbir elbise giyerek gecenin soğukluğuna inat, aşkınızın sıcaklığına bürüneceksiniz. Peki nasıl bir makyaj romantik geceye uygun? Uçuk pempe ronlarında bir allık ve ruj, cildinizin daha canlı gözükmesine neden olacaktır. Göz makyajı olarakta ince çekilmiş bir eyeliner ve dolgun kirpikler bakışlarınızın ışıltısını tazeleyecektir.

Karların Arasında Yılbaşı

Bembeyaz karların arasında yeni yıla girmeyi planlayanlar için yılbaşı makyajı önerisi tabiki dumanlı gözler… Soğuk, bembeyaz örtülü bir dağ havasına en yakışan göz makyajı, hiiç kuşkusuz ortamı ısıtacak bakışlarınız. Bu nedenle dumanlı göz makyajı böyle bir geceye en yakışacak makyaj önerisi… Mat ve açık renkli ruj ise yılbaşı gecesi makyajınızı tamamlayacak en önemli detay olacaktır. Bakışlarınız ve dudaklarınız ile karların arasında çekiciliğinizi elden bırakmamak için makyajınızı pudra tonlarında bir allık ile tamamlamanız daha doğru olacaktır.

Arkadaşlarla Birlikte Ev Partisi

Bu yılbaşı, eğlenceli, hoş sohbetli arkadaş ortamında geçirilecek, tombalalar çekilecekse eğer doğallığı elinizden bırakmamanız gerekir. Geceye ince bir eyeliner çekilen gözler, rimellerle taranan kirpikler doğallığı temsil edecek. Fakat kim demiş ev partileri makyajsız, rujsuz olur diye! Kırmızı kalıcı bir ruj yardımı ile gecenin en ateşli dudaklarına sahip olabilirsiniz. Bu gecede dikkatler neden sizin üzerinizde olmasın ki…

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)